20° Parçalı bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 130
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 134

Amazon, Ürün Fiyatını Yanlış Girmesi Sebebiyle Kullanıcılarına 20 Dolar Dağıttı

Teknoloji - Eylül 14, 2019 9:56 pm A A

Amazon, temmuz ayı Amazon Prime gününde, fiyatları 13.000 dolara kadar çıkabilen bazı kamera ve lensleri yanlışlıkla 95 dolar gibi düşük bir fiyatla satışa sunmasının ardından bir çılgınlık yaptı.

Daha önce bu gibi fiyatlandırma hataları duysak da, bu durumda asıl şaşırtıcı olan Amazon alıcıları geri çevirmedi ve müşteriler bu derecede pahalı ürünleri oldukça ucuz bir fiyata almış oldular. Fakat Amazon’un bu cömertliği sadece Amazon Prime günü ile sınırlı kalmış gibi gözüküyor.

Amazon

Benzer bir fiyatlandırma hatası

Sonny Addict’in yaptığı bir habere göre Sony fotoğraf makinesi kullananlar 550$’lık Sony FE 85mm f/1.8 lensini sadece 250 dolara görmüşlerdi. Birçok fotoğrafçı Amazon’un temmuz ayında yaptığı çılgınlığı da göz önünde bulundurarak bu fırsata adeta balıklama atlamıştı. Fakat Sony “fiyatlandırma hatası” başlığı ile kullanıcılara geri bildirim göndererek bütün siparişleri iptal etmişti.

hediye kartı

Amazon’dan kullanıcılara geri bildirim

Kullanıcılara mail olarak gönderilen bu geri bildirimde aşağıdaki ifadeler yer alıyordu:

“Merhaba,

Sony FE 85mm f/1.8 Lens adlı ürünün, doğru olmayan bir fiyatla satışa sunulması ile alakalı hatayı henüz fark ediyoruz.

Bu durumda sunulan cihazın satışını bu fiyat ile gerçekleştiremeyeceğiz. Üzgünüz ama bu yüzden alışverişiniz iptal edilmiştir. Farklı zamanlarda yanlış fiyata satışa sunulan birçok cihaz yer alabilmektedir.

Bu hatayı düzeltmek adına hesabınıza 20 dolarlık Amazon.com hediye kartı ekliyoruz.

Saygılarla,

Amazon Müşteri Hizmetleri”

Amazon’un o günkü fiyat kayıpları alışılmadık derecede fazla olsa da, bütün bunlara rağmen bahsedilen iki günde gerçekleşen 7 milyar doların üzerinde bir satış ile bir hayli fazla kar elde edildi.

Teknoloji - 9:56 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

03.06.2020 16:26:55
 • 03:30 İmsak
 • 05:26 Güneş
 • 13:07 Öğle
 • 17:06 İkindi
 • 20:38 Akşam
 • 22:26 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER