19° Parçalı az bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 130
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 134

Apple, iPhone 11 Çalışmaları İçin MacBook’u Geri Plana mı Attı?

Teknoloji - Eylül 14, 2019 9:56 pm A A

Teknoloji dünyasının merakla beklediği iPhone 11 lansmanını geride bırakan Apple, bazı otoritelere göre bilgisayar serisi MacBook’a olan inancını yavaş yavaş yitiriyor. Akıllı telefonların daha ulaşılabilir olmasından dolayı daha yoğun bir kitleye hitap etmek isteyen şirket, son lansmanında Macbook’lardan hiç bahsetmedi. Teknoloji devinin bu davranışı, MacBook’lar hakkında yeni gelişmeler bekleyen teknoloji meraklılarını da üzdü.

Apple’ın kuruluş yıllarına dönecek olursak şirketin bir bilgisayar ile piyasaya giriş yaptığını, dolayısıyla aslında bir bilgisayar üreticisi olduğunu söyleyebiliriz ancak son gelişmeler, Apple’ın artık bir bilgisayar üreticisinden çok bir akıllı telefon üreticisi hâline geldiği şeklinde yorumlanıyor. İş hayatında birçok alanda temel araç olarak kullanılan Mac’ler ve MacBook’lara artık eskisi kadar önem verilmiyor gibi görünüyor.

‘Kamera üreticisi olmak isteyen bir akıllı telefon üreticisi’:

iphone 11 pro kamera

Apple’ın son lansmanı hakkında birçok eleştirmenden görüş gelse de Techradar yazarlarından Matt Hanson, Apple için oldukça ilginç olan “kamera üreticisi olmak isteyen bir akıllı telefon üreticisi” yakıştırmasını kullandı. Sosyal medyada da dalga konusu olan yeni kamera tasarımı; şirketin artık kameralara odaklandığının önemli bir kanıtı olarak karşımıza çıkıyor.

Tabii lansmanın oldukça uzun bir parçasının kameraya ayrılması da Hanson’ın eleştirilerini doğrulayan bir detay diyebiliriz. iPhone 11’ler için “birkaç telefon görüşmesi yapabilen kameralar” ifadesini kullanan Hanson, Apple’ın Mac’leri ve MacBook’ları geri plana atmasına anlam veremediğini dile getiriyor.

‘MacBook Air ve MacBook Pro’nun yeni modelleri çıkmasına rağmen Apple, bilgisayar tarafını ihmal ediyor’:

macbook air

MacBook Air ve MacBook Pro’nun yeni modelleri çıktı ve Apple bu alana hâlâ önem veriyor diyebilirsiniz ancak son modellerde görüldüğü üzere çok büyük değişikliklerle karşılaşmadık. iPhone lansmanında da insanların en büyük eleştirilerinden biri olan “Çok büyük bir yenilik yok” ifadesini Mac’ler ve MacBook’lar için kullanabiliriz. 

Devrimsel nitelikte sayılabilecek yeniliklere sahip bir MacBook Pro söylentileri, teknoloji dünyasını heyecanlandırmıştı ancak lansmanda buna dair en ufak bir ipucu olmaması, bu iddiaların da asılsız olduğu anlamına geliyor. 

Windows kullanan bilgisayarlar, tasarım anlamında MacBook’ları yakalıyor:

dell laptop

İnce ve şık tasarımıyla öne çıkan MacBook’lar, Windows işletim sistemine sahip bilgisayarların da tasarım anlamında iyileşmesiyle geri planda kalabilir. Apple’ın özellikle iş dünyasındaki pazarını koruması için yenilikçi hamlelerle Mac ve MacBook’ları yeniden ele alması gerekiyor.

Teknoloji - 9:56 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

03.06.2020 17:28:22
 • 03:30 İmsak
 • 05:26 Güneş
 • 13:07 Öğle
 • 17:06 İkindi
 • 20:38 Akşam
 • 22:26 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER