10° Açık
  • EURO 6.57
  • DOLAR 6.07

İzmirli kızları döven polis, bağış yapmayı reddedip sanık oldu

Gündem Haber - Eylül 14, 2019 10:19 pm A A

İzmir Alsancak’ta 10 Ağustos 2017 gecesi, motosikletli iki kişinin tacizine uğrayan Derya Kılıç ve Seray Gürer, yardım istemek için yanına gittikleri polis memurunun “Bu kılıkla size az bile yapmışlar” şeklindeki sözlü tacizine maruz kalmıştı. Bununla da yetinmeyen polis memuru, sözlerinden dolayı kendisine karşı gelen kızlara fiziki saldırıda bulunmuştu.

GÖRÜNTÜLER SONRASI SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI

Olay görüntülerinin Show Haber’de yayınlanmasının ardından olayla ilgili soruşturma başlatılmış ve polis memuru O.Y. hakkında hazırlanan iddianame, İzmir 26. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti. Yapılan yargılama sonrasında mahkeme, polis memuru O.Y.’yi önce, “kasten yaralama” suçundan 4 ay, “nüfuzu kötüye kullanmak” suçundan da 6 ay hapis cezasına mahkum etmişti.

Sanığın duruşmadaki iyi hali nedeniyle takdiri indirim yapan mahkeme, polis memuru O.Y.’nin toplamda 5 ay hapis cezası ile hakaret suçundan da bin 860 TL para cezasına çarptırılmasına hükmetmişti.

BAĞIŞ YAPMAYI REDDETTİ, SANIK OLDU

Olayın yankıları devam ederken Habertürk gazetesinden Yasemin Güneri, davayla ilgili çarpıcı bir detayı paylaştı. Genç kızların avukatı, arabulucuya “Müvekillerim kıyafetler yüzünden eleştiren ve sonrasında darp eden kişi ‘Kıyafetime Dokunma Platformu’na 1500 lira bağışta bulunursa şikâyetimden vazgeçerim” önerisini sundu. Herkesin “kesin kabul eder” gözüyle baktığı bu öneri, polis memuru tarafından reddedildi. Bu öneriyi reddeden polis memuru, sanık sıfatıyla yeniden yargılanmayı tercih etti.

İzmirli kızları döven polis, bağış yapmayı reddedip sanık oldu

Gündem Haber - 10:19 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

18.02.2020 11:21:07
  • 06:25 İmsak
  • 07:50 Güneş
  • 13:23 Öğle
  • 16:17 İkindi
  • 18:46 Akşam
  • 20:06 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER