20° Parçalı bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 130
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 134

Samsung Galaxy Note10 Ailesi, 25 Günde 1 Milyon Adet Sattı

Teknoloji - Eylül 17, 2019 10:16 pm A A

Küresel anlamda bazı zorluklarla karşı karşıya kalmasına rağmen Samsung’un, merkezi Güney Kore’de oldukça iyi işler çıkardığını söylemek mümkün. Dünya çapında Galaxy Note10 serisi ile çok iyi satış sayılarına ulaşan Samsung, bu alanda yeni bir rekora da imza attı.

Şirket, bugün yaptığı resmî açıklamasında piyasaya sürüleli henüz 25 gün olan Note10 serisinin, bu kısa zaman zarfı içerisinde tam 1 milyon adet sattığını duyurdu. Samsung, daha önceki rekorunu S8 serisi ile kırmış ve cihazlar piyasaya sürüldükten 37 gün sonra 1 milyondan fazla satmayı başarmıştı. Bir başka bilgi olarak Galaxy Note10 serisinin bu satış rakamlarının Galaxy Note9’un aynı zaman dilimindeki satış rakamlarının iki katından daha fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Galaxy Note10+, Note10’dan daha fazla sattı:

Samsung Galaxy Note 10

Önceki raporlara göre Samsung Galaxy Note10 ve Note10+’ın ön siparişleri, sadece 10 gün içerisinde 1,3 milyon adede ulaşmıştı. Dolayısıyla gerçek satış verilerinin bu kadar yüksek olması da pek şaşırtıcı sayılmaz. Ayrıca beklendiği gibi Plus modeli, Galaxy Note10’dan daha fazla sattı ve toplam Galaxy Note10 serisi satışlarının %67’si Galaxy Note10+ ‘tan geldi.

Bildirisinde çeşitli bilgilere yer veren Samsung, Galaxy Note10 ve Note10 Plus için kadın ve 20 yaş altı müşterilerde, Galaxy Note9 satışlarına göre artış yaşandığını da belirtti ancak herhangi bir sayı paylaşılmadı.

Güney Kore’deki satışlarda artış yaşanacak:

Samung güney kore

Samsung Galaxy Note10 ve Note10+’ın Güney Kore pazarında yalnızca 5G modelleri satılıyor ancak Güney Kore’nin 5G şebekelerinin nispeten sınırlı olması nedeniyle hükûmet, Samsung’dan LTE modelleri için çalışmalara başlamasını talep etti.

Şirketin bunu yapıp yapmayacağı bilinmiyor ancak müşteriler, 5G modelinden daha ucuz bir LTE sürümü satın almayı seçerse Güney Kore’nin Galaxy Note10 ve Note10+ satışlarında artış yaşanması da oldukça muhtemel.

Teknoloji - 10:16 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

03.06.2020 16:53:16
 • 03:30 İmsak
 • 05:26 Güneş
 • 13:07 Öğle
 • 17:06 İkindi
 • 20:38 Akşam
 • 22:26 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER