16° Parçalı bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 130
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 134

Tesla Model S’in Motorundaki Iron Man Göndermesi (Video)

Teknoloji - Ekim 9, 2019 2:21 pm A A

Popüler video paylaşım platformu YouTube’da 7 milyona yakın abonesi bulunan What’s Inside? kanalı, adından da anlaşılacağı üzere, elektronik parçalardan otomobillere, ayakkabılardan yiyeceklere kadar pek çok ürünün içini açarak, bileşenlerine ayırıyor. 

Bu kez bir Tesla Model S’in içinde ne olduğunu merak eden What’s Inside, satış rekorları kıran elektrikli otomobilin motorunu açtı. Dan ve oğlu Lincoln, motoru açtıkları anda büyük miktarda soğutma sıvısı ile karşılaştılar; ancak videonun en ilginç kısmını Model S motorunun içindeki elektronik bileşenler oluşturuyor.

Söz konusu videoda, motorun içindeki bileşenlerin inanılmaz kompakt ve dayanıklı olacak şekilde tasarlandığı görülüyor. Motora dair en büyük sürprizlerden biri ise içinde Tony Stark, nam-ı diğer Iron Man’in göğsündeki Arc Reaktör’ünü andıran üçgen bir düzen olmasıydı. 

model s

Tesla’nın sahibi Elon Musk, çizdiği imaj ve eksantrik projeleri nedeniyle gerçek hayatın Iron Man’i lakabıyla anılıyor. Hatta Iron Man 2’de oynama şansına da nail olan milyarder girişimci, Model S’in en önemli bileşenlerinden birinde ikonik karaktere isteyerek ya da istemeyerek bir gönderme yapmış olabilir.

Öte yandan motoru sökülen Tesla’nın 7 yaşında olduğunu söylemekte fayda var. Şirket bu süre zarfında araçlarındaki mekanik aksamlarda önemli yenilikler yaptı. Bu nedenle yeni Model S’lerin elektrik motorları muhtemelen çok daha ileri düzeyde. Eski modellerin dahi bu denli sofistike ve kompakt aksamlara sahip olması, Tesla’nın mühendislik açısından ne kadar yetenekli olduğunu kanıtlıyor. 

Tesla Model S’in elektrikli motorunun parçalara ayrıldığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Teknoloji - 2:21 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

29.05.2020 19:50:50
 • 03:34 İmsak
 • 05:29 Güneş
 • 13:07 Öğle
 • 17:05 İkindi
 • 20:34 Akşam
 • 22:20 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER