12° Kapalı
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 130
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 134

Google, Pixel 4 Serisinde Neden 4K 60 FPS Video Çekim Desteği Olmadığını Açıkladı

Teknoloji - Ekim 21, 2019 1:24 pm A A

ABD merkezli teknoloji devi Google, geçtiğimiz hafta yeni akıllı telefon modelleri “Pixel 4 ve Pixel 4 XL”yi duyurdu. Google’ın Pixel 4 serisi, Snapdragon 855 işlemciden güç buluyor ve 6 GB RAM ile destekleniyor. Ayrıca bu telefonların her ikisinde de ciddi anlamda güçlü kameralar yer alıyor.

Google, tanıtım etkinliklerinde her iki telefonunda 1080p video kaydı yapabildiğini açıkladı. Ancak telefonun sahip olduğu kamera ve diğer donanımsal özellikler, Google Pixel 4 serisinin daha kaliteli video çekimleri yapabileceğini ortaya koyuyordu. Peki Google, 4K çözünürlüğünde 60 fps video kaydı yapabiliyorken neden 1080p ile sınırlı kalmıştı. Şirket, bu sorunun cevabını Twitter üzerinden verdi.

Google Pixel 4

Bir Twitter kullanıcısı, Google’ı da etiketleyerek Google Pixel 4’ün neden 1080p video çekim desteğine sahip olduğunu sordu. Google yetkilileri ise bu soruya cevaben, Google Pixel 4 serisinin arka kamerasının 4K video çekimleri yapabildiğini ancak bunun 30 fps ile sınırlı olduğunu söyledi. Teknoloji devi Google, yaptığı açıklamanın devamında Pixel 4’ün neden 4K 60 fps video çekim desteğine sahip olmadığını açıkladı.

Google yetkilileri, bu konuda detaylı bir araştırma yaptıklarını ve yaptıkları araştırmanın sonucunda tüketicilerin, daha çok 1080p çözünürlükte kaldıklarını tespit ettiklerini söyledi. Tüketicilerin genel tavrına göre hareket ettiklerini belirten Google mühendisleri, 4K çözünürlüğünde 60 fps videoların dosya boyutlarını da göz önünde bulundurduklarını ve nihai kararlarının çok daha kaliteli 1080p video kaydı yönünde olduğunu söylediler.

Google’ın bu açıklamaları, Google Pixel 4 serisinde neden 4K çözünürlüğünde 60 fps video kaydı olmadığını gözler önüne seriyor. Ancak şirket, ilerleyen dönemlerde tüketicilere sunacağı bir yazılım güncellemesi ile bu desteği verebilir. Ancak bu kez de Google Pixel 4 serisinin 64 GB’lik versiyonlarında hafıza problemleri yaşanabilir. Google’ın bu konudaki tavrı ilerleyen dönemlerde de değişmeyecekmiş gibi görünüyor.

Teknoloji - 1:24 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

29.05.2020 01:19:45
 • 03:34 İmsak
 • 05:29 Güneş
 • 13:07 Öğle
 • 17:05 İkindi
 • 20:34 Akşam
 • 22:20 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER