15° Parçalı bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 130
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 134

ABD’lilerin Ödünü Koparan, Gece Yarısı Gelen Tuhaf Mesajlar

Teknoloji - Kasım 8, 2019 5:09 pm A A

ABD’li mobil kullanıcılar, dün gece tanıdıkları insanlardan veya onların bağlantılarından gizemli metin mesajları aldıklarını bildirdi. Art arda yüzlerce mesajla karşılaşan kullanıcılar neye uğradıklarını şaşırarak sosyal medyada yaşadıklarını paylaştı.

Kısa mesaj gönderme hizmetiyle birden fazla operatörle çalışan 3. taraf sağlayıcı Syniverse, bazı rutin bakımlar sırasında, yüz binlerce teslim edilmemiş mesajın yanlışlıkla alıcılara teslim edildiğini açıkladı. Şirketten bir sözcü, daha önce teslim edilmeyen kısa mesajların yanlışlıkla birden fazla mobil operatörün abonelerine gönderildiğini söyledi.

Syniverse’in pazarlama ve ürün sorumlusu William Hurley, “Olaydan etkilenen herkesten özür dileriz. Sorun çözülmüş olsa da, durumun bir daha yaşanmamasını sağlamak için prosedürlerimizi gözden geçirme sürecindeyiz ve müşterilerimizin sorularını yanıtlamak için aktif bir şekilde çalışıyoruz.” dedi.

telefon mesaj

Mesajların birçoğu gece saatlerinde ABD‘deki kullanıcılara gönderildi. Kullanıcılardan biri, “Dün gece saat 03.30’da eşimin numarasından kısa mesaj aldım. Bana daha önce böyle bir mesaj göndermedi, ama arkadaşlarından birinin göndermiş olabileceği bir şeye benziyordu. Sabah cevapladığımda, mesaj telefonuna gitti, ama saat 03:30’da bana gönderilen mesajı almadı.” diyerek yaşadığı şaşkınlığı anlattı.

Olayı Twitter’dan aktaran bir kullanıcı da babasından, “Seni seviyorum ve destekliyorum” şeklinde bir mesaj aldığını, ancak babasının öyle bir mesaj yazdığını hatırlamadığını belirtti.

akıllı telefon

Diğer yandan iPhone kullanan bir AT&T abonesi, Sprint abonesi olan kuzeninden garip bir mesaj aldığını söyledi. Kullanıcı olayı, “Saat 03:47’de kuzenimden bir mesaj aldım. ‘Herkesin siparişini aldım. Size göndermemi veya sipariş vermemi ister misiniz?’ diyordu. Mesajı Şubat ayında göndermişti” şeklinde aktardı.

Verizon’dan bir sözcü sorunun hem iOS hem de Android işletim sistemlerini etkilediğini ve tüm sağlayıcılarda gerçekleştiğini açıkladı. Ayrıca bazı müşterilerin cihazlarına eski mesajların gönderilmesine neden olan Sprint dahil ABD’deki birçok operatörün mesajlaşma platformlarında bakım güncellemesi gerçekleştiği bildirildi.

Teknoloji - 5:09 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

26.05.2020 07:24:10
 • 03:38 İmsak
 • 05:30 Güneş
 • 13:06 Öğle
 • 17:04 İkindi
 • 20:32 Akşam
 • 22:16 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER