13° Kapalı
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 130
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 134

“Benim oğlumu da anaokuluna almak istemediler”

Magazin - Kasım 8, 2019 5:00 pm A A

Aksaray’daki Mehmetçik İlkokulu’nda 42 özel eğitim öğrencisinin, diğer öğrencilerin velileri tarafından yuhalanıp, okulda istenmediği iddia edilmişti.

Çirkin olayın ardından Down sendromlu oğlu olan şarkıcı Özgün’den açıklama geldi. 2. Sayfa programına konuşan Özgün şu ifadeleri kullandı: 

Benim oğlumu da anaokuluna almak istemediler. Diğer veliler ve okul müdürü bir olup bu çocukları almak istemiyor. 

“BİZİM YAŞADIĞIMIZ TEK KORKU ÇOCUĞUMUZDAN ÖNCE YA BİZE BİR ŞEY OLURSA?”

Bu çocukların istenmemesi kendini bilmemezlik, Allah korkunuz da mı yok? Bu iş sevgiyle insanları dinlemeye, anlamaya çalışarak oluyor.

Normalde Allah yaşatmasın insanların en büyük korkusudur evlat acısı. Ama bizim yaşadığımız tek korku çocuğumuzdan önce ya bize bir şey olursa? 

Öte yandan Özgün tepkisini sosyal medya hesabından da şu paylaşımla dile getirdi: 

Bu nasıl bir terbiyesizlik, ukalalık, ahlaksızlık,kendini bilmezliktir..Sınıf kapattırmaya çalışmak,yuhalamak,farklı kapılardan okula aldırmak,farklı yemek saatleri. Eşit şartlarda eğitim,yaşamak,insan gibi yaşamak her bireyin hakkıdır. Sen kim oluyorsun arkadaş!

Toplumumuzda asıl korkulması gereken bu ve bunun gibi zihniyetli insancıklardır.. Senin evladına farklı gelişim gösteren bir çocuk paylaşmayı,kardeşliği,yardımlaşmayı,liderlik ruhunu,koşulsuz sevgiyi,insanlığı öğretir.. Sen? Sen ne öğretiyorsun arkadaş!!

Özel eğitim alması gereken insanlar esas bu tip insanlar. 

 

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ24 saat24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

 

 

 

 

 

 

 

 

özgündown sendromuotizmözgün down sendromuGÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ

Magazin - 5:00 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

26.05.2020 06:10:16
 • 03:38 İmsak
 • 05:30 Güneş
 • 13:06 Öğle
 • 17:04 İkindi
 • 20:32 Akşam
 • 22:16 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER