16° Parçalı bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 130
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 134

“Psikolojik destek alıyorum”

Magazin - Kasım 8, 2019 8:51 am A A
01Ceyda Düvenci: Psikolojik destek alıyorum - Magazin haberleri

Habertürk’ten Onur Aydın’ın haberine göre; Ceyda Düvenci, kronik hastalıkların bireyler üzerinde yarattığı psikolojik boyuta dikkat çekmek ve toplumda farkındalık yaratmak için başlatılan ‘Benim Yolculuğum’ projesinin tanıtım toplantısında sunuculuk yaptı.

02Ceyda Düvenci: Psikolojik destek alıyorum - Magazin haberleri

“HER ZAMAN PSİKOLOĞA GİDERİM”

Toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Düvenci, “Hayatımın her aşamasında psikolojik destek alıyorum. Her bireyin pisikolojik destek alması, karşılaştığı sorunları aşarken yardım alması kadar doğal bir yöntem yok. Günümüzde buna çok ihtiyacımız var. Tabi bu ekonomik gelirle de orantılı olarak değişen bir durum olsa da ben her zaman psikoloğa giderim” dedi.

03Ceyda Düvenci: Psikolojik destek alıyorum - Magazin haberleri

“Bu destek yaşam koçluğu olarak tabir edilen bir yapı” diyen Düvenci, yeni projelere hazırlandığını söyledi.

04Ceyda Düvenci: Psikolojik destek alıyorum - Magazin haberleri

“YAKINDA HEPSİ AÇIKLANACAK”

Ailesinde her bireyin psikolojik destek aldığını da söyleyen Düvenci, “Bir dizi teklifi geldi ama daha senaryoyu okumadım. Okuduktan sonra kararımı vereceğim. Birçok sosyal aktivitede yer alıyorum, yakında hepsi açıklanacak” şeklinde konuştu.

05Ceyda Düvenci: Psikolojik destek alıyorum - Magazin haberleri

Sağlık alanında yaptığı çalışmalarla dikkat çeken oyuncu ve sunucu Ceyda Düvenci’nin moderatörlüğünde düzenlenen etkinlikte ünlü sunucu, kendi yolculuğuyla ilgili şunları söyledi:

06Ceyda Düvenci: Psikolojik destek alıyorum - Magazin haberleri

“MELİSA ADINA BU YOLCULUK ÇOK ZOR”

Herkesin bildiği gibi, kızım Melisa serebral palsi. Doğumdan sonra yaşadığı beyin deformasyonu sebebiyle, vücudundaki bazı yeteneklerini kaybetti. Melisa adına bu yolculuk çok zor.

07Ceyda Düvenci: Psikolojik destek alıyorum - Magazin haberleri

“BU ZORLU SÜREÇTE PSİKOLOJİK DESTEK ALMAK ÇOK ÖNEMLİ”

Bu noktada dikkatleri çekmek istediğimiz şey, özel ihtiyaç sahibi çocukların ailelerinin durumu. Özel ihtiyaç sahibi çocuğu olan ebeveynler, haklı olarak kendilerini her zaman ikinci plana atarlar ve sadece çocukları için yaşarlar. Bu zorlu süreçte psikolojik destek almak çok önemli. Çünkü birçok alanda kendinizi yetersiz hissedebiliyor, yorulduğunuz, gücünüzün tükendiğini hissettiğiniz anlar olabiliyor.

08Ceyda Düvenci: Psikolojik destek alıyorum - Magazin haberleri

“BU PROJEYE SONUNA KADAR DESTEK VERİYORUM”

Hayatın zorlukları karşısında birey olarak psikolojik destek almak, o zorlukla ilgili yolculuğunuzda çok yardımcı oluyor. İşte tam da bunun farkındalığı için hem kendim hem de diğer anne babalar için buradayım ve Benim Yolculuğum projesine sonuna kadar destek veriyorum.

09Ceyda Düvenci: Psikolojik destek alıyorum - Magazin haberleri

Düvenci, basın toplantısı ardından fuaye alanında yer alan Benim Yolculuğum deneyimleme alanında kronik hastalığı olan bireylerin hastalığı kabulleniş süreçlerini deneyimledi.

10Ceyda Düvenci: Psikolojik destek alıyorum - Magazin haberleri

Düvenci, kronik hastalıkların psikolojik boyutuna yönelik yapılacak bilinçlendirme ve bilgilendirme çalışmalarının hasta ve hasta yakınları için çok önemli olduğunu vurguladı.

ceyda düvencibülent şakrakGÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ

Magazin - 8:51 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

29.05.2020 19:53:17
 • 03:34 İmsak
 • 05:29 Güneş
 • 13:07 Öğle
 • 17:05 İkindi
 • 20:34 Akşam
 • 22:20 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER