24° Parçalı az bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 130
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 134

Dünyanın İlk Bluetooth Bağlantı Destekli Sıcaklık Transmitteri Üretildi

Teknoloji - Kasım 12, 2019 5:10 pm A A

Bilim insanları mevcut olarak kullanılan ürünleri günümüz teknolojileri ile birleştirerek ortaya daha verimli ürünler çıkartabilmek için elinden gelen her şeyi yapıyor. Şimdi ise üretilen yeni bir sıcaklık transmitteri, sahip olduğu bluetooth desteği sayesinde verileri çok daha hassas bir şekilde iletebiliyor ve bu da sıcaklık transmitterlerinin kullanıldığı tesislerde büyük bir önem arz ediyor. 

Transmitter, kelime anlamıyla dönüştürücü demektir. Sıcaklık veya basınç gibi değerleri, elektrik birimlerine dönüştürürler ve bu sayede bir prosesin genel seyrini değiştirirler. Biraz daha açıklayıcı olması açısından bu ürünleri şöyle izah edebiliriz; örneğin borudan geçen bir suyun belirli sıcaklık değerlerinde tutulması gereksin. Sıcaklık transmitteri borudan geçen suyun sıcaklığını takip eder, aldığı veriyi elektriksel birimlere çevirir ve gerekli durumlarda suyun sıcaklığının ayarlanması için talimat verir.

Sıcaklık transmitteri

Yukarıda fotoğrafını görmekte olduğunuz sıcaklık transmitteri ise “Endress + Hauser” isimli bir şirket tarafından geliştirildi. Geleneksel bir sıcaklık transmitterini günümüz kablosuz teknolojilerinden olan bluetooth ile birleştiren şirket, böylelikle ortaya daha verimli bir cihaz çıkartmış oldu. Endress + Hauser tarafından geliştirilen bu sıcaklık transmitteri, ilgili şirketlerin maliyetlerini ciddi anlamda düşürecekmiş gibi görünüyor.

Bu cihazın sahip olduğu Bluetooth desteği, aslında tıpkı akıllı telefonlarımızdaki gibi entegre şekilde geliyor. Ancak sektörün farklı olması nedeniyle bu sıcaklık transmitterinin bluetooth bağlantısı yüksek güvenlik önemleriyle donatılmış durumda. Ayrıca üretilen her transmitter, benzersiz cihaz şifrelerine de sahip.

Endress + Hauser tarafından geliştirilen bu sıcaklık transmitterinin ekranlı ve ekransız farklı versiyonları bulunuyor. Ayrıca sistem kullanıcıları, verilere Bluetooth sayesinde anında erişebiliyorlar. Anlaşılan o ki kablosuz cihazların kullanımının yaygınlaşması, geleceğin teknolojisini de bu yönde etkilemeye devam edecek.

Teknoloji - 5:10 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

14.07.2020 12:02:30
 • 03:43 İmsak
 • 05:37 Güneş
 • 13:15 Öğle
 • 17:13 İkindi
 • 20:43 Akşam
 • 22:29 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER
echo '
';