21° Açık
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 130
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 134

Ünlü Analistten Apple 2020’de mini-LED Ekran Teknolojisi Kullanacak İddiası

Teknoloji - Aralık 2, 2019 11:48 pm A A

Ming-Chi Kuo adında bir analiz uzmanı; 2020 yılı için Apple’ın mini-LED ekran teknolojisine sahip yeni cihazlar tanıtacağını iddia ediyor ve bu özelliğe sahip en az 4 yeni cihaz olacağını vurguluyor. Bu cihazların arasında; 12,9 inçlik iPad Pro ve 16 inçlik yeni model bir MacBook Pro’nun da yer alacağını söylüyor.

Tabii Apple’ın birkaç hafta önce kullanıcıya sunduğu 16 inçlik MacBook Pro cihazı göz önünde bulundurursak bir yeni modelin en az bir sene daha gelmeyeceği öngörülebilir. 

Apple ve mini-LED ekran teknolojisi ile ilgili bu söylentiler pek de yeni sayılmaz:

apple mini-LED

Kuo’nun öne sürdüğü bu iddialar, son zamanlarda dolaşan söylentileri doğrular nitelikte. Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var; Kuo’nun Apple ile ilgili yaptığı tahminler rakipsiz diyebiliriz. Bu da demek oluyor ki bahsi geçen cihazları gelecek aylarda raflarda görme olasılığımız oldukça yüksek.  

Peki mini-LED ekrana geçiş yapmanın faydası ne?

apple mini-led

mini-LED ekran teknolojisi, Apple ürünlerinin daha ince ve hafif ekranlara sahip olmasını sağlayacak. Buna ek olarak görüntü kalitesinde de artış görmek mümkün. Ayrıca mini-LED ekran teknolojisi; OLED ekranlarda yaşanan yanma sorununu da hafifletebilir. Apple cihazlarda bu çok yaygın bir sorun değil ama yine de değinilmesi gereken bir nokta.

LG gibi markaların arasında yer aldığı mini-LED üreticileri ile iş birliği yapmak, Apple’ın Samsung’a olan bağlılığını biraz da olsa hafifletebilir. Apple’ın ünlü stratejilerinden biri de bir üreticiye fazla bağlanmamak fakat bazı durumlarda, Qualcomm ile yapılan 5G anlaşmasında olduğu gibi, bu stratejinin pek de uygun olmadığı söylenebilir. Elbette bir de mini-LED ekran teknolojisinin oldukça pahalı bir tercih olması söz konusu. Bu nedenle Apple’ın bu özelliği daha pahalı ürünlerinde kullanmayı planlıyor olması da oldukça mantıklı görünüyor. 

Teknoloji - 11:48 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

09.07.2020 05:54:13
 • 03:37 İmsak
 • 05:34 Güneş
 • 13:14 Öğle
 • 17:13 İkindi
 • 20:45 Akşam
 • 22:33 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER
echo '
';