29° Açık
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 130
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 134

Microsoft, Windows 7 Kullanıcılarına Tam Ekran Bildirimler Gönderecek

Teknoloji - Aralık 11, 2019 9:47 am A A

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, PC ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılmak üzere 2009 yılında Windows 7’yi piyasaya sürdü. Bu işletim sisteminin piyasaya sürülmesinin üzerinden 10 yıl geçti ve Microsoft, Windows 7’nin fişini çekeceğini duyurdu. Geliştirici ekip, 14 Ocak 2020 tarihinde Windows 7’yi son kez güncelleyecek ve bu tarihten sonra kullanıcılar, kendi kaderlerine bırakılacaklar.

Microsoft, kullanıcılarına bir süredir Windows 7’yi bırakmaları konusunda baskı yapıyor. Hatta bir süredir kullanıcılar, Windows 10’a geçiş için bildirimler alıyorlar. Ancak görünen o ki Microsoft, kullanıcıları yeni bildirimlerle biraz daha baskı altına alacak. Microsoft yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre kullanıcılar, kısa bir süre sonra tam ekran bildirimler almaya başlayacaklar.

Microsoft, Windows 7 kullanıcılarına neden Windows 10’a geçmeleri gerektiğini anlatacak

Windows 7

Microsoft’un Windows 7 ile ilgili tam ekran bildirimleri, 14 Ocak 2020, yani son güncellemenin sunulmasıyla birlikte gelecek. Bu tam ekran bildirimde Microsoft, Windows 7 kullanıcılarına bu işletim sistemini kullanmaya devam etmenin risklerinden bahsedecek. Böylelikle kullanıcılar, Windows 7 Service Pack 1 kullanmaya devam ettikleri takdirde nelerle karşılaşacakları konusunda bilgi sahibi olacaklar.

Yapılan açıklamalara göre Windows 7 için gönderilecek tam ekran bildirimler, “Starter”, “Home Basic”, “Home Premium”, “Professional” ve “Ultimate” olmak üzere tüm sürümlerde bulunacak. Sadece Windows 7 Professional kullanıcıları, 2023 yılına kadar destek almak için ESU hizmetine abone olurlarsa bu bildirimi görmeyecekler. 

Windows 7 Professional kullanıcıları, ücret karşılığı 2023’e kadar güncelleme alabilecekler

Windows 7

Microsoft’un Windows 7 Professional kullanıcıları için sunduğu ESU isimli hizmet kapsamında tüketicilere, 2023 yılına kadar hizmet vermeye devam edecek. Ancak bu hizmetten isteyen herkes yararlanamayacak.

Microsoft, bu hizmetin kurumsal müşteriler için ve ücrete tabi olacağını açıkladı. Üstelik Microsoft’un ESU hizmeti için istenen tutarlar, hiç de cüzi seviyelerde olmayacak. Eğer ESU hizmetiyle ilgili detaylı bilgi almak isterseniz, sizi buradaki haberimize bekliyoruz.

Teknoloji - 9:47 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

14.08.2020 11:44:46
 • 04:28 İmsak
 • 06:06 Güneş
 • 13:14 Öğle
 • 17:03 İkindi
 • 20:12 Akşam
 • 21:42 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER
echo '
';