18° Az bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 130
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 134

Apple Watch, Susuzluk ve Stres Nedeniyle Taşikardi Yaşayan YouTuber’ı Uyardı

Teknoloji - Ocak 15, 2020 5:39 pm A A

Giyilebilir teknoloji ürünleri artık hayatımızı kolaylaştırmasının yanı sıra acil durumlarda da imdadımıza yetişiyor. Apple Watch, bu kez bir YouTuber’a yüksek kalp atış hızı uyarısı verdi ve atış hızının 10 dakikadan fazla süredir 120 bpm’nin üzerinde olduğunu bildirerek tıbbi yardım almasını istedi.

3D Printing Nerd kanalını yöneten YouTuber Joel Telling, Apple Watch bildiriminin ardından acil servise gitti ve taşikardisi olduğunu öğrendi. Taşikardi, kalbin dinlenme halindeyken normalden daha hızlı attığı yaygın bir kalp ritmi bozukluğu. Egzersiz veya stres sırasında kalp atış hızınızın yükselmesi normal, ancak taşikardi dinlenme sırasında gerçekleşiyor.

apple watch yüksek kalp atış hızı

Telling’e göre doktorlar, yaptıkları testin ardından pulmoner emboli veya düzensiz kalp atış hızı aktivitesine rastlamadılar. YouTuber, taşikardinin en olası sebebini son yaptığı seyahatten kaynaklanan stres ve dehidrasyon olduğunu söyledi. Hastanede sıvı takviyesi yapılmasının ardından Telling’in kalp atış hızı normal seviyelere döndü.

Apple Watch, Telling’i uyararak uzun vadeli etkileri olan bir rahatsızlığa karşı uyardı. Birçok insanın hayatını kurtaran akıllı saat, pasif sağlık izleme özelliklerinin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Taşikardinin kalp yetmezliğine, inmeye ve hatta ölüme yol açabileceği biliniyor.

Apple Watch, yüksek kalp atış hızı bildirim eşiğini ayarlamaya olanak sağlıyor. Böylece akıllı saat 10 dakikalık aralıklarda eşiğin üzerinde bir kalp atış hızı algıladığında anında bildirim gönderiyor.

Teknoloji - 5:39 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

02.06.2020 08:56:44
 • 03:31 İmsak
 • 05:27 Güneş
 • 13:07 Öğle
 • 17:06 İkindi
 • 20:38 Akşam
 • 22:25 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER