12° Az bulutlu
  • EURO 7.38
  • DOLAR 6.76

Huawei Quick App Uygulaması APK Olarak İndirilebilir Durumda

Teknoloji - Ocak 15, 2020 6:48 pm A A

Geçtiğimiz yılın mayıs ayında ABD hükümeti tarafından kara listeye alınan Huawei, Çin ordusu ile güçlü bağları nedeniyle casusluk suçlamaları ile karşı karşıya kalıyor. Hakkındaki iddiaları kesin bir dille reddeden şirket, ABD’nin yoluna çıkardığı engelleri aşmak için olağanüstü bir çaba sarf ediyor.

Bu çabanın en önemli ayaklarından birisini de HarmonyOS oluşturuyor. Huawei’in Google’ın Android’ine alternatif olarak çıkardığı bir işletim sistemi olan HarmonyOS, yalnızca Huawei Mobil Hizmetleri (HMS) için geliştirilen uygulamaları değil, aynı zamanda Android kökenli yazılımlara da ev sahipliği yapacak.

Huawei’nin mobil işletim sistemi HarmonyOS, Android uygulamaları ile birlikte çalışabiliyor

harmonyOs

Huawei, geçtiğimiz yılın sonunda Google Mobil Servisleri’nin (GMS) yerini almayı amaçlayan HMS ve onun çatısı altındaki uygulamaları test etmeye başlamıştı. Çin’deki geliştiricilerin deneyimine sunulan HMS, AppGallery, Browser, Cloud, Themes, Music, Video ve Asistan gibi pek çok uygulamaya sahip. Dün itibarıyla bu uygulamaların arasına ‘Quick App’ de dahil oldu. 

quick app

Google’ın ilk kez 2016 yılında piyasaya sürdüğü Instant Apps hizmeti ile benzer çalışma mantığına sahip olan Quick App, uygulamaların tamamen indirilmeden kullanılmasını sağlıyor. Huawei Mobile Servisleri’ne dahil olarak kullanıma sunulan servis, Java, HTML5 veya CSS dillerinde geliştirilen uygulamalara dahi destek verebiliyor.

Kullanıcıların bu hizmetten yararlanabilmesi için Quick App uygulamasını AppGallery’den veya buradaki bağlantıdan indirdikleri APK ile telefonlarına yüklemeleri gerekiyor. Hızlı uygulamaları aramak, erişmek ve yönetmek için AppGallery > Manager > Quick App manager > Quick App Center’a gidebilirsiniz. Ayrıca Quick App Center’ı ana ekranınıza da ekleyebilirsiniz. Hızlı uygulamaları ana ekrana ekledikten sonra, uygulama simgelerine dokunarak bunları indirmeden direkt olarak açabilirsiniz. Quick Apps hizmetiyle ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için buradaki haberimizi okuyabilirsiniz. 

Teknoloji - 6:48 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

08.04.2020 14:14:33
  • 05:00 İmsak
  • 06:29 Güneş
  • 13:11 Öğle
  • 16:49 İkindi
  • 19:43 Akşam
  • 21:07 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER