18° Az bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 130
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 134

iPhone’lar Artık Google Güvenlik Anahtarı Olarak Kullanılabiliyor

Teknoloji - Ocak 15, 2020 3:21 pm A A

Google’ın Smart Lock uygulamasına getirdiği son güncellemeyle, iPhone’unuzu Google’ın Chrome’daki birinci parti hizmetlerine giriş yapmak için 2FA güvenlik anahtarı olarak kullanabileceksiniz. Elbette ki bu özelliği aktif ettiğinizde Google’da oturum açtığınızda iki faktörlü kimlik doğrulama için iPhone’unuza ihtiyacınız olacak.

Uygulama, dizüstü bilgisayarınızla bir Google hizmetinde oturum açmaya çalıştığınızda iPhone’unuzda bildirim oluşturuyor. Dizüstü bilgisayarınızda oturum açma işlemi tamamlanmadan önce, Bluetooth özellikli iPhone’unuzun kilidini açmanız ve Google’ın uygulamasındaki bir düğmeye dokunmanız gerekiyor. İki faktörlü kimlik doğrulama, çevrimiçi hesaplarınızı güvenceye almak için atabileceğiniz en önemli adımlardan biri olarak, kullanıcı adı ve şifrenin ötesinde ek bir güvenlik sağlıyor.

Google, tüm iPhone’ları güvenlik anahtarına dönüştürüyor

google smartlock iphone

Fiziksel güvenlik anahtarları, günümüzde yaygın olarak kullanılan 6 haneli şifrelerden çok daha güvenli. Google, daha önce Android telefonları güvenlik anahtarı olarak kullanmanıza izin veriyordu ve artık bu özellik iOS‘a da taşındı. Böylece akıllı telefonu olan herkes özel bir cihaz satın almak zorunda kalmadan güvenlik anahtarına sahip oluyor.

Smart Lock uygulaması internet bağlantısı yerine Bluetooth üzerinden çalışıyor. Bu da kimlik doğrulamasının çalışması için telefonunuzun dizüstü bilgisayarınıza yakın olması anlamına geliyor.  Bununla birlikte, uygulama herhangi bir biyometrik kimlik doğrulama istemiyor. Telefonunuzun kilidi zaten açıksa, teorik olarak biyometrik doğrulamayı geçmiş oluyorsunuz.

Google’da çalışan bir şifreleme uzmanına göre yeni özellik, iPhone’lardaki özel anahtarlarını güvenli bir şekilde saklamayı sağlayan Secure Enclave‘i kullanıyor. Bu özellik iPhone 5S ile birlikte tanıtıldı ve Google’ın uygulaması, iOS 10 veya daha üstünde çalışıyor.

Teknoloji - 3:21 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

02.06.2020 07:48:58
 • 03:31 İmsak
 • 05:27 Güneş
 • 13:07 Öğle
 • 17:06 İkindi
 • 20:38 Akşam
 • 22:25 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER