18° Az bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 130
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 134

IPTV ile Korsan Maç Yayını Yapan ve İzleyenlere Hapis Cezası Geliyor

Teknoloji - Ocak 15, 2020 3:21 pm A A

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ankara‘da çok önemli bir etkinlik düzenliyor. “Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı” olarak isimlendirilen bu etkinlik kapsamında sektörün önemli isimleri bir araya geliyor ve Türk sporunun sorunları ve bu sorunların nasıl çözümleneceği konusunda tartışma ve çalışmalar yürütüyorlar.

Çalıştayın ikinci gününde çok önemli bir konu gündeme alındı. Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, Süper Lig kulüp yetkilileri, TFF Başkanı Nihat Özdemir ve beIN Media Group’un katılımıyla gerçekleştirilen bir toplantıda, korsan yayınlar masaya yatırıldı. Özellikle yayıncı kuruluşu uzun zamandır rahatsız eden bu konuyla ilgili yeni bir yasal düzenlemenin yapılmasına karar verildi.

Süper Lig

IPTV’ye hapis ve para cezası geliyor

Spor Yasası’nda yer alacak değişiklikle birlikte hem korsan yayın üzerinden maç izleyen hem de korsan maç yayınlayan kişilere ağır para ve hapis cezaları verilecek. Söz konusu yasa değişikliği, önümüzdeki günlerde meclise gelecek.

Aslına bakacak olursak beIN Media Group, uzunca bir süredir korsanla mücadele etmek için uğraşıyor. Ancak ortaya çıkan rakamlar, mücadelenin yetersiz kaldığını ortaya koyuyor. Çünkü açıklanan verilere göre Türkiye’de çok ciddi bir IPTV ve dekoder pazarı var. Öyle ki; Digitürk’ün abone sayısının yarısı kadar vatandaşın, IPTV ve dekoder hizmeti aldığı ifade ediliyor.

IPTV

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan beIN Media Group CEO’su Yousef Al-Obaidly, kendilerinin tek yayıncı kuruluş olduğunu ancak korsan yayınların önüne geçemediklerini ifade etti. Bu bağlamda hemen her yetkili kurumdan destek aldıklarını belirten Al-Obaidly, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile de görüşmeler yaptıklarını ve onların da desteğini aldıklarını vurguladı.

Korsan yayın sorunu, Türkiye’nin uzun zamandır aşamadığı bir problem. Aslına bakacak olursak korsan yayınlar, sadece yayıncı kuruluşu değil Süper Lig kulüplerinin gelirlerini de doğrudan etkiliyor. Bu yüzden yetkili kurumlar hem korsan yayınların hem de korsan bahis sitelerinin önüne geçmek durumunda olduklarını ifade ediyorlar. Eğer girişimler sonuç verirse hem yayıncı kuruluş hem de takımlar, daha yüksek gelirlere kavuşmuş olacaklar.

Teknoloji - 3:21 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

02.06.2020 08:44:47
 • 03:31 İmsak
 • 05:27 Güneş
 • 13:07 Öğle
 • 17:06 İkindi
 • 20:38 Akşam
 • 22:25 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER