12° Az bulutlu
  • EURO 7.40
  • DOLAR 6.79

Manisa Valiliği’nden ‘Volkswagen Dolandırıcılarına Dikkat’ Uyarısı Geldi

Teknoloji - Ocak 15, 2020 6:46 pm A A

Dolandırıcılık vakaları ülkemizde sık sık gündeme geliyor. Son günlerde Manisa’da yaşanan olaylar neticesinde Manisa Valiliği, bir açıklama yayınlayarak vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı. Açıklamada, “Volkswagen fabrikasında işe yerleştirme adı altında vaatlerde bulunarak dolandırıcılık yapıldığı, bu nedenle Manisa Valiliği, Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü adı kullanılarak yapılan talep ve vaatlere itibar edilmemesi, böyle bir durumla karşılaşılması hâlinde ivedilikle valilik, emniyet ve jandarmaya bildirilmesi kamuoyunun dikkatine önemle duyurulur” ifadeleri yer aldı. 

Yapılan açıklamada dolandırıcıların kullandığı yöntemler hakkında bilgi verilmedi. Yine de dolandırıcılığın muhtemelen iş imkânı sağlanması için bir miktar ‘aracılık ücreti alınması’ üzerine kurulu olduğunu varsaymak mümkün.

Volkswagen fabrikası nereye kurulacak?

vw logo

Türkiye, Volkswagen’in yeni otomobil fabrikası için güçlü adaylar arasında yer alıyor. Öyle ki Alman menşeli firma Manisa’da yaklaşık 1 milyar TL sermayeye sahip Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketini kurmuştu. 

Yine de fabrikanın nereye kurulacağı konusundaki tartışmalar sona ermiş değil. Volkswagen, bu konuda daha önce hem kafa karıştıran hem de yüreklere su serpen açıklamalar yaptığı için durum hâlâ karmaşık. Konu hakkındaki tüm detayları anbean izleyerek sizlerle paylaşıyor olacağız. Kaçırmamak için takipte kalın.

Teknoloji - 6:46 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

08.04.2020 14:50:08
  • 05:00 İmsak
  • 06:29 Güneş
  • 13:11 Öğle
  • 16:49 İkindi
  • 19:43 Akşam
  • 21:07 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER