10° Açık
  • EURO 6.62
  • DOLAR 6.10

Boston Dynamics, Robot Köpeğinin Yazılım Geliştirme Kitini Paylaştı

Teknoloji - Ocak 24, 2020 6:30 pm A A

Boston Dynamics, robot köpek Spot’un SDK’sini açık kaynak olarak GitHub’a yükledi. Şirket, robot geliştiricilerinin ve yazılımcıların çeşitli endüstriler için faydalı görevler yapacak Spot uygulamaları geliştirebileceğini açıkladı. 

Boston Dynamics, bugüne kadar sadece erken erişime başvuran geliştiricilere Spot’un SDK’sine ulaşma izni veriyordu. Spot’un SDK’sini bugün GitHub’a yükleyen Boston Dynamics, SDK’yi isteyen herkesin erişimine sunmuş oldu. Ancak geliştirilen uygulamaları robotlarda sadece erken erişim programında olan geliştiriciler test edebiliyor. 

Boston Dynamics’in robot köpeği Spot

Boston Dynamics Spot

Spot’un SDK’si ile uygulama geliştirenlere örnek olarak Boston Dynamics, HoloBuilders isimli şirketi gösteriyor. HoloBuilders, bir şantiyenin etrafını 360 derece gezecek ve 3 boyutlu görüntü oluşturabilecek programlar için fotoğraf çekebilecek bir uygulamayı Spot için geliştirdi. Spot’un SDK’sini kullanılarak güvenlik, lazer tarama ve şüpheli paket inceleme gibi uygulamalar da geliştirilebilir. 

Boston Dynamics, Spot’un SDK’sinin herkese açıldığını duyururken şirket yönetiminde de değişikliğe gidildiğini açıkladı. Şirketin CEO’Su Mark Raibert, CEO’luk görevini eski COO Rob Playter’a bıraktı. Şirkette gerçekleşen bu görev değişikliği, şirketin geliştirdiği robotların ticarileştirilmesi için atılmış önemli bir adım olarak görülüyor.

Teknoloji - 6:30 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

25.02.2020 09:42:33
  • 06:14 İmsak
  • 07:39 Güneş
  • 13:22 Öğle
  • 16:24 İkindi
  • 18:56 Akşam
  • 20:15 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER