Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
  • EURO 7.19
  • DOLAR 6.45

NVIDIA GeForce Now, Bethesda’nın da Desteğini Kaybetti

Teknoloji - Şubat 22, 2020 10:12 am A A

Bundan yaklaşık iki hafta önce tüm oyun severlerin beklediği teknolojinin yeni meyvesi kullanıma açıldı: NVIDIA GeForce Now. Geleceğin teknolojisi olarak görülen bulut tabanlı oyun sistemi, yüksek performanslı bilgisayarların ihtiyacını ortadan kaldırarak herkesin en üst düzey oyunlara erişmesine olanak sağlıyor. Zaten biz de daha önce bu sistemin testini yaptık.

Oyuncular bu sistemi sevmiş olsalar da bugünlerde hiçbir şey yolunda gitmiyor gibi duruyor. Zira NVIDIA, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, yani sistemin çıkışından bir hafta sonra, Activision Blizzard oyunlarının platformdan çekildiğini duyurdu. Yani sevilen Overwatch, Warcraft ve Call of Duty oyunları bu platformda oynanamayacak hale geldi.

NVIDIA, Bethesda’yı da kaybetti:

nvidia geforce now bethesda

İşte bugün NVIDIA’nın bulut tabanlı oyun sistemi GeForce Now’ından çekilen isimler arasına bir isim daha katıldı. Platformda birçok oyuna sahip olan Bethesda, bir oyunu hariç diğer tüm oyunlarını NVIDIA GeForce Now’dan çekti. Kaldırılmayan tek oyun Wolfenstein: Youngblood oldu.

Sevilen geliştirici Bethesda, NVIDIA GeForce Now’dan Dishonored, Dishonored 2, Dishonored: Death of the Outsider, Doom, Everspace, Fallout 3, Fallout 76, Fallout: New Vegas, Prey, Quake Champions, Rage 2, The Elder Scrolls Online: Elsweyr, The Elder Scrolls V: Skyrim, The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition, The Evil Within 2, Wolfenstein II: The New Colossus, Wolfenstein: The New Order ve Wolfenstein: The Old Blood yapımlarının platformdan kaldırıldığını duyurdu.

nvidia geforce now bethesda

NVIDIA GeForce Now, beta dönemi bittikten sonra da benzer sorunlar yaşamıştı. Platform, Capcom, EA, Konami, Remedy, Rockstar ve Square Enix’in desteğini kaybetmişti. Şirket, Activision Blizzard konusunda yaptıkları açıklamadaysa platformda yaşanan bu depremlerin neden yaşandığını tam olarak açıklayamadıklarını belirtmişti.

NVIDIA GeForce Now platformunu şu anda denemek isterseniz platformdaki premium üyeliğin üç ay boyunca ücretsiz olarak verildiğini sizlere hatırlatalım. Fakat bu üç aylık süreç sona erdiğinde oyuncular adını saydığımız büyük yapımcıların olmadığı bir yerde bulunmak ister mi, hep birlikte göreceğiz.

Teknoloji - 10:12 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

29.03.2020 00:03:48
  • 05:19 İmsak
  • 06:45 Güneş
  • 13:14 Öğle
  • 16:45 İkindi
  • 19:32 Akşam
  • 20:54 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER