10° Parçalı bulutlu
  • EURO 7.19
  • DOLAR 6.45

Apple, Çöken iPhone’ları İnternet Üzerinden Kurtaracak Bir Özellik Geliştiriyor

Teknoloji - Şubat 27, 2020 5:30 pm A A

ABD merkezli teknoloji devi Apple, tüketicilerin hizmetine sunduğu macOS isimli işletim sisteminde fazlasıyla pratik bir sistem geri yükleme imkanı sunuyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, işletim sistemlerinde sorun yaşadıklarında ya da cihazı sıfırlamak istediklerinde herhangi bir macOS yükleme diskine ihtiyaç duymuyorlar. Apple sunucularından indirilen dosyalar, sistemin geri yüklenmesini sağlıyor.

Görünen o ki Apple, tüketicilerin sesine daha çok kulak verme kararı almış ve bu özelliği iPhone‘lar için de geliştirmeye karar vermiş. Çünkü iOS 13.4’ün son beta sürümünde yer alan kodlar, “İşletim Sistemi Kurtarma” olarak isimlendirilen bir özelliğin yaklaşmakta olduğunu gözler önüne seriyor.

iPhone

Apple’ın piyasaya sürdüğü ürünler ilgili detaylı çalışmalar yapan “9to5Mac” isimli bir platform tarafından ortaya çıkarılan bu özellik, iOS işletim sisteminin çökmesi durumunda sistemin doğrudan internet üzerinden kurtarılabileceğini gösteriyor. Mevcut durumlarda kullanıcılar, iPhone’ları çöktüğü takdirde bilgisayarları aracılığıyla kurtarma yapabiliyorlardı. iOS 13.4, tüketicilerin bilgisayara olan bağımlılığını ortadan kaldıracak.

Uzmanlar, iOS için geliştirilen İşletim Sistemi Kurtarma özelliğinin tıpkı macOS‘daki gibi çalışacağını düşünüyorlar. Yine de Apple şu an için özelliği test ediyor ve yaşanabilecek herhangi bir sorunda özelliğin kullanım şekli tamamen değiştirilebilir.

iOS 13.4

iOS 13.4’te sunulması muhtemel olan İşletim Sistemi Kurtarma özelliği, sadece iPhone’ları değil, Apple’ın diğer ürünlerini de etkileyebilir. Çünkü Apple Watch ve HomePod gibi ürünler de şu anda benzer bir sorundan muzdaripler. Eğer Apple, yeni özelliğini kapsamlı bir şekilde geliştirdiyse, Apple’ın Apple Watch gibi ürünleri de iOS 13.4’ün bu özelliği aracılığıyla kurtarılabilir.

Apple’ın İşletim Sistemi Kurtarma isimli özelliği, çok kısa bir süre sonra kullanıcıların hizmetine sunulabilecekmiş gibi görünüyor. Ancak Apple’ın bu özelliği erteleyebileceğini de unutmamak ve yapılacak resmi açıklamaları beklemekte fayda var. Bakalım Apple’ın iOS için sunacağı bu özellik, tüketiciler için gerçekten de faydalı olabilecek mi.

Teknoloji - 5:30 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

29.03.2020 18:33:23
  • 05:19 İmsak
  • 06:45 Güneş
  • 13:14 Öğle
  • 16:45 İkindi
  • 19:32 Akşam
  • 20:54 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER