10° Parçalı bulutlu
  • EURO 7.19
  • DOLAR 6.45

Arınç: Babacan ve Davutoğlu hakkında konuşmak mahrem konuları ortaya çıkartabilir

Gündem Haber - Şubat 27, 2020 6:03 pm A A

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan‘ın parti kurmasıyla ilgili soru sorulan Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Bülent Arınç, Davutoğlu ve Babacan hakkında konuşmanın eskideki mahrem kalmış konuların ortaya dökülme ihtimalinden bahsetti.

TV5’te yayınlanan Ankara Bürosu programına katılan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, gündemdeki konularla ilgili konuştu.

“MAHREM KONULAR KONUŞULABİLİR”

Arınç’a Gelecek Partisi’ni kuran Ahmet Davutoğlu ve parti kurmayı planlayan Ali Babacan’ın AK Parti’ye yönelik eleştirileri soruldu. AK Parti’nin tecrübeli ismi şunları söyledi “Şahıslarla ilgili eleştiriye girmemek lazım. Trollerin, troliçelerin ağzı ile hain denecek kadar bu insanlara hakaret edilmesi çok yanlış olur. Birlikte olduğumuz dönemlere ait suçlamalar yapılırsa onlar da meşru müdafaa haklarını kullanırlar. Mahrem kalması gereken konuları kendilerini savunmak adına konuşabilirler. Bu da testiyi çatlatır. İki tarafa da zararı olur. Davutoğlu ve Babacan’ın şahsına bir şey söylemek bize yakışmaz. Cama taş atınca karşılığı olur.”

NE OLMUŞTU?

AK Parti’den ayrıldıktan sonra Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi’ni kurdu. Ali Babacan ise Abdullah Gül’ün hamiliğinde parti hazırlıklarını sürdürüyor. İki isim de yaptıkları açıklamalarda AK Parti’nin son günlerdeki politikalarını eleştirdi. Bununla birlikte Ali Babacan’ın partisini kurmasının ardından AK Partili vekillerin Babacan’ın partisine geçeceği konuşuluyor.

Haber Videosu

: Arınç, Davutoğlu ve Babacan hakkında konuşulması durumunda mahrem konuların ortaya çıkacağını belirtti

Gündem Haber - 6:03 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

29.03.2020 18:18:04
  • 05:19 İmsak
  • 06:45 Güneş
  • 13:14 Öğle
  • 16:45 İkindi
  • 19:32 Akşam
  • 20:54 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER