Parçalı bulutlu
  • EURO 7.23
  • DOLAR 6.57

Belçikalı şirket koronavirüs sebebiyle çalışanlarına tokalaşmayı ve öpüşmeyi yasakladı

Gündem Haber - Şubat 27, 2020 4:37 pm A A

Çin’den yayılan ve Belçika‘ya da sıçrayan ölümcül virüs Belçikalı bir şirketi ilginç bir karar almaya itti. Kortrijk kentinde bulunan Duma adlı şirket, koronavirüs salgınından korunmak amacıyla, çalışanlarına öpüşme ve tokalaşmayı yasakladı. Şirket çalışanları, sadece gülümseme ve baş selamı ile yetinecek.

YASAK, TEHDİT ORTADAN KALKANA KADAR DEVAM EDECEK

İnşaat ve sanayi tesisleri için iş makinesi satan ve kiralayan şirketin, Belçika’nın diğer kentleri ile Fransa‘da da şubeleri bulunuyor. Şirket yöneticisi Stephan Debrabandere, yasağın tüm çalışanlar için geçerli olduğunu söyledi.

Belçika medyasına göre, yasak kararı, koronavirüs tehdidi ortadan kalkana kadar devam edecek.

ŞİRKET YÖNETİCİSİNDEN AÇIKLAMA

Şirket yöneticisi Debrabandere, Macarlar’dan Polonyalılar’a ve Çinliler’e kadar dünyanın dört bir yanından uluslararası şirketlerle iş yaptıklarını belirterek, “Hatta bu hafta Kuzey İtalya’dan misafir bekliyorduk ama şimdilik gelmelerine izin verilmiyor” dedi.

“JAPON SELAMI VERECEKLER”

Belçikalı yönetici, koronavirüs salgınına karşı uyanık olmak, enfeksiyon kapmış biriyle temas etmemek ve şirketin haftalarca kapalı kalmasını önlemek için, geçici olarak böyle bir karar aldıklarını vurguladı.

Artık çalışanların “Japon sistemini” kullanacağını belirten Debrabandere, öpüşme ve tokalaşma yerine, karşısındaki kişiye nazikçe gülümsemek ve baş selamı ile yetineceklerini söyledi.

Koronavirüs kaç can aldı? Hangi ülkede kaç kişi koronavirüs nedeniyle öldü?Koronavirüs nedir? Coronavirus belirtileri nelerdir? Koronavirüs tedavisi nasıl yapılır? Koronavirüs hakkında merak edilenler ve sıkça sorulan sorular

Haber Videosu

: Belçikalı şirket koronavirüs sebebiyle çalışanlarına tokalaşmayı ve öpüşmeyi yasakladı BBC

Gündem Haber - 4:37 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

31.03.2020 17:14:58
  • 05:15 İmsak
  • 06:42 Güneş
  • 13:13 Öğle
  • 16:46 İkindi
  • 19:35 Akşam
  • 20:56 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER