10° Parçalı bulutlu
  • EURO 7.19
  • DOLAR 6.45

Bir Araştırmaya Göre Lüks Araç Sahipleri, Empati Yoksunu Oluyorlar

Teknoloji - Şubat 27, 2020 5:27 pm A A

Geçtiğimiz haftalarda sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, yeni bir araştırma yapıldığını ve bu araştırmanın sonucunda lüks araçlara sahip olan erkeklerin trafikte tam bir baş belası olduklarından bahsetmiştik. Yapılan yeni bir araştırma ise daha önceki araştırmanın sonuçlarını doğrudan destekliyor.

Yeni araştırma, ABD’de hizmet veren Nevada Üniversitesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren bilim insanları tarafından gerçekleştirildi. Araştırma kapsamında iki erkek, iki de kadın denek kullanan bilim insanları, insanların kullandıkları aracın lükslük derecesi yükseldikçe, empati yeteneklerinin düştüğünü fark ettiler. Çalışma hem kadınlar hem de erkekler için aynı sonuçları veriyor.

Maserati

Bilim insanları, araştırma kapsamında denek olarak kullanılan insanların farklı araçlardaki tepkilerini kameralar ile analiz ettiler. Yapılan analizlerde, kullanılan aracın lükslük seviye arttıkça insanların kendisini daha üstün hissettiği sonucuna ulaşıldı. Yani lüks araç kullanan kişiler, yoldaki diğer araç ve şoförlere oranla kendilerini daha üstün hissediyorlar.

Araştırmacılar, yaptıkları araştırmayla ilgili yaptıkları açıklamalarda, gösterişli araçlara binen insanların duygularının daha faklı olduğu sonucuna ulaştıklarını söylediler. Konuyu örneklerle de açıklayan bilim insanları, lüks araç kullanan deneklerin yayalara yol verme olasılığının daha düşük olduğunu belirttiler. Bilim insanlarına göre lüks araç kullanıcıları, yayalara yol verseler bile bunu isteyerek yapmıyorlar.

Teknoloji - 5:27 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

29.03.2020 18:41:19
  • 05:19 İmsak
  • 06:45 Güneş
  • 13:14 Öğle
  • 16:45 İkindi
  • 19:32 Akşam
  • 20:54 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER