10° Parçalı bulutlu
  • EURO 7.19
  • DOLAR 6.45

Çin, Pakistan’daki çekirge istilasına yardım için 100 bin ördek yolluyor

Gündem Haber - Şubat 27, 2020 4:32 pm A A

Dünya bir yandan Çin’de ortaya çıkan koronavirüsle uğraşırken bir yandan da çekirge istilası baş göstermiş durumda. Çekirge istilasından en fazla etkilenen ülkelerden olan Pakistan‘a yardım elini Çin uzattı. Çin, Pakistan’a 100 bin ördekten oluşan ördek ordusu yollamayı planlıyor.

PAKİSTAN’DAKİ TARIM ALANLARI KASIM AYINDAN BERİ ÇEKİRGE İSTİLASI ALTINDA

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs dünyada binlerce kişinin ölümüne neden oldu. Dünya bir yandan da başka bir sıkıntıyla uğraşıyor: çekirge salgını.

Çekirge salgınından en fazla etkilenen ülkelerin başında Pakistan geliyor. Pakistan’da geçtiğimiz kasım ayının başından beri etkili olan çekirge istilası tarım alanlarını olumsuz etkiliyor.

YARDIM ÖNERİSİ ÇİN’DEN GELDİ

Pakistan’a yardım elini Çin uzattı. Çinli yetkililerin çekirge istilasına karşı önerisi ise Pakistan’a 100 bin adet ördek yollamak. Çin, bundan 20 yıl önce Xinjiang eyaletinde ortaya çıkan çekirge istilasında ördekle mücadele yöntemi kullanılmış ve başarıya ulaşılmıştı.

TAVUKLARDAN DAHA ETKİLİ

Uzmanlara göre ördekler çekirge istilasıyla mücadelede tavuklara göre daha etkili. Bunun başlıca nedeni ise tavuklar günde 70 çekirge yiyebilirken ördeklerde bu sayı 200’e ulaşabiliyor. Ayrıca tavuklar ayrı ayrı dolaşırken ördekler grup halinde dolaşıyor. Bu da ördeklerin kontrolünü daha kolay kılıyor.

Öte yandan dünyadaÇin’in haricinde Japonya, Güney Kore, Tayland, İran ve Fransa’da da çekirge istilasına karşı ördekler kullanılıyor.

Koronavirüs kaç can aldı? Hangi ülkede kaç kişi koronavirüs nedeniyle öldü?Koronavirüs nedir? Coronavirus belirtileri nelerdir? Koronavirüs tedavisi nasıl yapılır? Koronavirüs hakkında merak edilenler ve sıkça sorulan sorular

Haber Videosu

: Çin, Pakistan’daki çekirge istilasına yardım için 100 bin ördek yolluyor

Gündem Haber - 4:32 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

29.03.2020 19:24:15
  • 05:19 İmsak
  • 06:45 Güneş
  • 13:14 Öğle
  • 16:45 İkindi
  • 19:32 Akşam
  • 20:54 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER