10° Parçalı bulutlu
  • EURO 7.19
  • DOLAR 6.45

Drone’ların Korkulu Rüyası Olacak Silah: SkyWall Auto Response

Teknoloji - Şubat 27, 2020 5:25 pm A A

Drone algılama sistemleri son birkaç yılda önemli oranda gelişme gösterse de, yasa dışı uçurulan bir drone’un nasıl daha hızlı ve efektif bir şekilde etkisiz hale getirileceği hala tartışmaya açık bir konu. Zira 120 metre yükseklikte, oradan oraya uçan bir drone’u alt etmek pek de kolay bir iş değil. 

Dünyanın önde gelen güvenlik ürünleri üreticisi OpenWorks Engineering şirketi, tehditkar drone’ları avlamak için yeni bir çözüm yolu sunuyor: SkyWall Auto Response. Önümüzdeki hafta Birleşik Krallık’ta düzenlenecek Security and Policing 2020 etkinliğinde tanıtılacak olan silah, ‘dünyanın ilk araca monteli drone yakalama sistemi’ unvanına sahip.

skywall

OpenWorks’un Antmicro şirketi ile ortaklaşa geliştirdiği SkyWall Auto Response, pick-up tarzı bir aracın arkasına monte ediliyor. Kullanılmadığı zaman, iki taraftaki kanatların altına gizlenen sistem, bir drone tehdidi tespit ettiğinde otomatik olarak aktive oluyor.

Şu ana kadar pek çok askeri değerlendirmeye tutulan otonom drone yakalama sistemi, hepsinden geçer not almayı başardı. OpenWorks, SkyWall Auto Response sisteminin, devlet kurumlarını, özel bölgeleri, hapishaneleri ve kritik ulusal altyapıyı koruyabileceğini söylüyor. Geliştirdikleri teknolojinin, hızlı hareket eden çok rotorlu (döner kanatlı) veya sabit kanatlı insansız hava araçlarını hızlı ve etkili bir şekilde yakalayabileceğini taahhüt eden İngiliz şirket, SkyWall’u dünyanın çeşitli yerlerindeki askeri ve polis kuvvetlerine satmayı umuyor.

Teknoloji - 5:25 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

29.03.2020 18:27:36
  • 05:19 İmsak
  • 06:45 Güneş
  • 13:14 Öğle
  • 16:45 İkindi
  • 19:32 Akşam
  • 20:54 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER