10° Parçalı bulutlu
  • EURO 7.19
  • DOLAR 6.45

Facebook, VR Oyunları İçin Sanzuru Games’i Satın Aldı

Teknoloji - Şubat 27, 2020 2:51 pm A A

Facebook, 2014’te Oculus VR’ı satın alarak sanal gerçeklik pazarına ilk adımını attı. O zamandan beri donanım ve araştırma ekipleri oluşturmak için çeşitli çalışmalar yapıldı. Bütün bu efor ve para Google, Microsoft ve Apple gibi şirketlerin gerisinde kalmamak amacıyla harcandı. Şimdi Facebook, bu şirketler arasında yer almak için yeni projelerinde eksiklerini düzeltip sonraki turu kazanmak durumunda. Bu yüzden de yeni oyun geliştirici firmaları satın alan Facebook, son olarak Sanzaru Games’i satın aldı.

Sanzaru Games şu ana kadar Facebook’un Oculus platformu için dört adet oyun üretti. Bunlar; Ripcoil, VR Sports Challenge, Marvel Powers United VR ve Asgard’s Wrath’tı. Facebook, Beat Games’i satın aldıktan sadece birkaç ay sonra Bay Area şirketini de satın aldı.

sanzaru

Facebook’un Sanal Gerçeklik İçerik Direktörü Mike Verdu, firmayı satın aldıklarını Oculus’un web sitesinde bir açıklama yazarak duyurdu. Facebook, satın alma şartlarını açıklamadı ancak Sanzaru’nun ABD ve Kanada’daki ofislerinden bağımsız bir şekilde, sadece kağıt üstünde Facebook’a bağlı olarak çalışacağını belirtti.   

Sanzaru’nun çalışanlarının büyük çoğunluğu resmi olarak Oculus Studios ekibinin bir parçası olarak kabul edilecek. Bazı çalışanların ürettikleri projeler farklı olduğu için Oculus Studios ekibinin parçası olmayacak. Gelecek projeler için neler yapılacağı hakkında kesin ve net bir açıklama yapmayan firma, kendi ofislerinde sanal gerçeklik oyunları üretmeye devam edeceklerini açıkladı.

Teknoloji - 2:51 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

29.03.2020 18:23:13
  • 05:19 İmsak
  • 06:45 Güneş
  • 13:14 Öğle
  • 16:45 İkindi
  • 19:32 Akşam
  • 20:54 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER