10° Parçalı bulutlu
  • EURO 7.19
  • DOLAR 6.45

Google Earth Artık Chrome Dışındaki Tarayıcılarda da Kullanılabilecek

Teknoloji - Şubat 27, 2020 4:07 pm A A

Google, Earth’ün web tabanlı sürümünü bugün itibarıyla Firefox, Edge ve Opera gibi tarayıcılara da açıyor. Arama devi, 2017 yılında Google Earth’te büyük geliştirmeler gerçekleştirmeler gerçekleştirirken web sürümünü Chrome ile kısıtlı tutuyordu. Bugün ise bu sınırlar epey genişlemiş durumda.

Google, açık web standartlarının destekçisi olduğunu söylese de Earth, web’de yalnızca Chrome’a özgü Yerel İstemci (NaCl) teknolojisiyle sunulmuştu. NaCI, Earth’ün Google’ın yerel C++ uygulama kodu ile doğrudan bir Chrome tarayıcısında çalışabilmesini sağladı. Ardından şirket, son 3 yıl içinde diğer geliştiricilerin WebAssembly gibi yeni web standartlarına katkıda bulundu.

google earth

Google, son altı 6 ay içinde NaCI uygulamasından WebAssembly‘a geçişi beta olarak test etti ve sonunda Google Earth’ü Firefox, Edge ve Opera tarayıcıları için kullanıma sundu. Ancak Apple’ın tarayıcısı Safari bu noktada önemli bir istisna. Google Earth ekibi bir blog gönderisinde, “Hala yapacak işlerimiz var. Deneyimlerimizi tüm bu tarayıcılarda iyileştiriyor ve Safari için destek ekliyoruz.” ifadelerini kullandı. Kısacası Safari kullanıcıları, Google Earth için biraz daha beklemek zorundalar.

Google Earth her ne kadar diğer tarayıcılarda çalışıyor olsa da, Google, bu geçişin hala iyileştirmelere ihtiyacı olduğunu belirtti. Yani bu, kullanıcıların en iyi deneyimi yine Chrome tarayıcısında alabilecekleri anlamına geliyor. Google Earth’ü Firefox, Edge veya Opera tarayıcılarında denemek istiyorsanız, Earth’ün web sürümüne buradan gidebilirsiniz.

Teknoloji - 4:07 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

29.03.2020 17:20:43
  • 05:19 İmsak
  • 06:45 Güneş
  • 13:14 Öğle
  • 16:45 İkindi
  • 19:32 Akşam
  • 20:54 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER