Parçalı bulutlu
  • EURO 7.21
  • DOLAR 6.58

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İyi Bir İzolasyonla Koronavirüsün Yayılma Hızını 2-3 Haftada Kıracağız

Teknoloji - Mart 25, 2020 11:34 pm A A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de koronavirüsle ilgili yaşanan gelişmeleri, ulusa sesleniş konuşmasında değerlendirdi. Yaşlılara yeniden seslenerek, “Kesinlikle dışarı çıkmayın” mesajını veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyanın salgın sonrasında yeniden şekilleneceğini ve Türkiye’nin bu süreçten güçlü bir şekilde çıkacağını söyledi.

‘Evde kal Türkiye’ vurgusu:

Türkiye’nin, hastalığın ilk ortaya çıktığı günden beri gelişmeleri takip eden, tedbirleri alan ender ülkelerden biri olduğunu vurgulayan Erdoğan, Çin’in Wuhan kentinden getirilen vatandaşların karantina alındıktan 14 gün sonra evlerine sağlıklı bir şekilde gittiklerini anımsattı ve şu şekilde konuştu: “Hastalıkla mücadele ve ekonomik sonuçlarının telafisi ile ilgili ihtiyaç düzenlemeleri peyderpey ilan ettik. Ülkemizde 53 bin vatandaşımızı evlerinde izlemeye 8 bin vatandaşımızı hastanede izlemeye aldık.”

“Her vatandaşımızın canı bizim için aynı derecede önemlidir. Bunun için ‘evde kal Türkiye’ diyoruz” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal mesafeye, temizliğe, dış temasların ardından ellerin mutlaka yıkanmasına, kolonya ile dezenfekte edilmesine dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Erdoğan, yaşlı vatandaşlara ayrı bir özen gösterdiklerini belirtti.

2-3 haftalık süreye işaret etti:

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, her türlü senaryoya karşı hazırlıklarının mevcut olduğunu aktararak, “İyi bir izolasyonla hastalığın yayılma hızını 2-3 hafta içinde kırarak, olabilecek en az hasarla mutlaka çıkacağız. Aksi takdirde daha ağır sonuçlarla daha ağır tedbirlerle karşılaşmamız kaçınılmazdır. Devlet olarak tüm kurumlarımızla üzerimize düşenleri yaparken vatandaşlarımızdan destek ve anlayış bekliyoruz” dedi.

Salgın sonrasında dünya hiçbir şeyin aynı olmayacağını, Türkiye olarak yeni döneme avantajlarla ve güçlü altyapı ile girdiklerini dile getiren Erdoğan, “İnşallah aydınlık yarınlar bizi bekliyor. Yeter ki ikazlara riayet edelim. Sabırlı, dikkatli olalım. Kendimizin ve çevremizin temizliğine ihtimam gösterelim. Tedbir, mücadele, ferasetli davranmak bizden, takdir Allah’tandır” diye konuştu.

Teknoloji - 11:34 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

31.03.2020 15:16:57
  • 05:15 İmsak
  • 06:42 Güneş
  • 13:13 Öğle
  • 16:46 İkindi
  • 19:35 Akşam
  • 20:56 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER