Parçalı bulutlu
  • EURO 7.21
  • DOLAR 6.58

Evrimsel Biyolog, Neden Birçok Ünlüde ve Politikacıda Koronavirüs Olduğunu Açıkladı

Teknoloji - Mart 25, 2020 11:33 pm A A

Koronavirüs, dünya genelinde 459 bin kişiye yayılırken 20 binden fazla insanın da hayatını kaybetmesine sebep oldu. Virüsle ilgili dikkat çeken şeylerden bir tanesi ise politikacılara, sporculara ve ünlü isimlere de bulaşması oldu. Ülkemizde Fenerbahçe’nin basketbol ve futbol takımındaki oyuncularda ve idari sorumlularda, Galatasaray’da yönetici Abdürrahim Albayrak’ta ve teknik direktör Fatih Terim’de de Koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklandı.

Washington Üniversitesi’nden evrimsel ve teorik biyolog Carl Bergstrom bu durumun, politikacıların ve ünlülerin çoğumuza göre daha bağlantılı olmasından kaynaklandığını söyledi. 

Koronavirüs, neden ünlülere bulaşıyor?

tom hanks

Bergstrom, bu durumu şöyle açıkladı: “Onlar, ‘dil ağı teorisindeki’ yüksek bağlantılı noktalar. Daha fazla seyahat ediyorlar ve daha fazla insanla daha fazla birebir etkileşime geçiyorlar. Dahası, bu etkileşimler çevresi geniş insanlarla gerçekleşiyor. Hastalık ağ modellerine göre enfeksiyon, yüksek bağlantılı noktalarda erken dönemlerde meydana geliyor ve zirveye ulaşıyor.”

Aslında ünlü ve daha göz önünde olan isimlerin koronavirüse yakalanması hastalığın ne kadar ciddi olduğunu çok daha net bir şekilde gösteriyor. Koronavirüs testi pozitif çıkan Rudy Gobert, testi pozitif çıkmadan önce düzenlenen bir basın toplantısında elini mikrofonlara sürerek şaka yapmıştı. 

rudy gobert

Gobert, Koronavirüs testi pozitif çıktıktan sonra “Ellerinizi sürekli olarak yıkamayı unutmayın, elinizle yüzünüze dokunmaktan kaçının ve insanlarla gereksiz etkileşimlere girmekten kaçının. Keşke bu durumu daha fazla ciddiye alsaydım umarım herkes ciddiye alır çünkü bunu beraber başarabiliriz” dedi. 

Dünya genelinde Koronavirüs testi pozitif çıkan bazı ünlü isimler ise şunlar; Tom Hanks ve Rita Hanks, Idris Elba ve Sabrina Dhowre Elba, Donovan Mitchell, Kevin Durant, Prens Charles, Monako Prensi 2. Albert, Sophie Gregoire Trudeau (Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun eşi), İran’ın Başkan Yardımcısı Masume Ebtekar.

Teknoloji - 11:33 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

31.03.2020 15:22:15
  • 05:15 İmsak
  • 06:42 Güneş
  • 13:13 Öğle
  • 16:46 İkindi
  • 19:35 Akşam
  • 20:56 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER