Parçalı bulutlu
  • EURO 7.23
  • DOLAR 6.57

Bakan Duyurdu: Borlu El Dezenfektanının Seri Üretimi Başlıyor

Teknoloji - Mart 26, 2020 12:37 am A A

Tüm dünyada büyük bir hızla yayılmaya devam eden koronavirüs için pek çok önlem alınıyor. Devletler, bu konuda geniş çaplı önlemler alırken, insanların da kendi önlemlerini alması büyük önem arz ediyor. Bu önlemlerin başında ise ellerimizi sık sık temizlemek yer alıyor. Market ve eczanelerde el dezenfektanı, kolonya gibi ürünlerin kalmamış olması ise bu noktada büyük sorun yaratıyor. Evdeyken ellerimizi sabunla yıkamak her zaman daha güvenli olsa da mecburi sebeplerden dolayı dışarı çıkmak zorunda kaldığımızda el dezenfektanlarının önemi artıyor. 

Bu konuda yerli bir üretimle çözüm bulmak isteyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Eti Maden’in alt kuruluşlarından BOREN’in bünyesinde bor bulunan bir el dezenfektanının seri üretimine başlanacağını duyurdu. 

Piyasadaki diğer el dezenfektanlarının aksine cildin tahriş olmasını önleyen borlu dezenfektan, içerisinde etil alkol, bor, aloe vera, çay ağacı yağı, lavanta, gliserol ve sudan oluşan bir karışım barındırıyor. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, konuya ilişkin paylaştığı açıklamada, “Covid-19 tedbirleri kapsamında enerjide kesintisiz hizmet için attığımız adımları Sn. Cumhurbaşkanımıza arz ettik. Talimatlarıyla, Ar-Ge çalışmasını tamamladığımız bor katkılı el dezenfektanının seri üretimine başlıyoruz. En kısa zamanda vatandaşlarımızın hizmetine sokacağız.” dedi.

Teknoloji - 12:37 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

31.03.2020 16:29:00
  • 05:15 İmsak
  • 06:42 Güneş
  • 13:13 Öğle
  • 16:46 İkindi
  • 19:35 Akşam
  • 20:56 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER