16° Parçalı bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 130
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 134

Google, Bu Sene Koronavirüsten Dolayı 1 Nisan Şakası Yapmayacağını Açıkladı

Teknoloji - Mart 29, 2020 7:55 pm A A

Alphabet Inc. bünyesinde faaliyet gösteren yazılım devi Google, zaman zaman oldukça eğlenceli içeriklerle karşımıza çıkıyor. Bazen arama sayfalarına ilginç sürprizler ekleyen şirket, bazen de Doodle adı verilen ve tarihe özel anlamlar içeren grafikler yayınlıyor.

Şirketin geleneksel hâle gelen eğlenceli içeriklerinden biri de 1 Nisan şakaları. Daha önce teknolojiyle harmanlanmış ve kimsenin aklına gelmeyecek 1 Nisan şakalarıyla gündem olan Google, ne yazık ki bu sene şaka yapmayacağını açıkladı.

Google, koronavirüs salgınındaki odağın kaymasını istemiyor:

google

Tüm dünyada 1 numaralı gündem maddesi hâline gelen koronavirüs salgını, herkes için ciddi bir tehdit olmaya devam ediyor. Alınan önlemlere rağmen hızla yayılmaya devam eden virüs, bugüne kadar birçok uluslararası etkinliğin iptal edilmesine, liglerin kapanmasına, okulların tatil edilmesine ve bazı bölgelerde sokağa çıkma yasakları gelmesine neden oldu. Durumun oldukça ciddi olmasından dolayı Google da bu konuda tüm odağı salgında tutmak istiyor.

Business Insider’ın yayınladığı e-posta metninde “Google, bu geleneği COVID-19 ile mücadele eden herkese saygısını göstermek için bu sene gerçekleştirmeyecek. Şu anda hedef, insanlara yardımcı olmak. Bu yüzden şakaları gelecek yılki 1 Nisan’a saklayalım” ifadelerine yer verildi. Bunun yanı sıra Google, şirket içindeki 1 Nisan şaka etkinliklerini de iptal etti ve ekiplerden 1 Nisan şakası yapılmaması konusunda ricada bulundu.

Bilindiği üzere daha önce Google; ‘Kötü Espri Detektörü’, ‘Waldo Nerede?’, ‘Googz’ gibi 1 Nisan şakaları yayınlamış ve yüzümüzü güldürmüştü. Bu sene 1 Nisan şakasının gelmeyecek olması üzücü ancak Google’ın bu geleneği oldukça haklı bir sebepten dolayı iptal etmesi mantıklı gibi görünüyor.

Teknoloji - 7:55 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

29.05.2020 19:20:45
 • 03:34 İmsak
 • 05:29 Güneş
 • 13:07 Öğle
 • 17:05 İkindi
 • 20:34 Akşam
 • 22:20 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER