16° Açık
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 130
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 134

Elon Musk, Suni Solunum Cihazlarını Ücretsiz Dağıtacaklarını Açıkladı

Teknoloji - Mart 31, 2020 11:48 pm A A

ABD’li girişimci Elon Musk, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ellerinde FDA onaylı suni solunum cihazları olduğunu bildirdi. Söz konusu cihazlar, nefes almakta zorluk çeken koronavirüs hastaları için kullanılıyor.

Koronavirüs hastalarının sayısı her geçen gün artarken kullanımda olan suni solunum cihazları, artan talebi karşılamaya yetmiyor. Cihazların Tesla’nın teslimat bölgelerinde yer alan hastanelere gönderileceğini, cihaz ve teslimatın ücretsiz bir şekilde sunulacağını belirten Musk, solunum cihazlarının acil hastalar için kullanılması şartını koşuyor.

Musk’tan ücretsiz suni solunum cihazı teslimatı:

elon musk

23 Mart’ta Elon Musk, Çin’den aldığı 1.200’den fazla suni solunum cihazını Los Angeles’a bağışladı. Elon Musk ile görüşen New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, bölgedeki hastanelere suni solunum cihazı gönderilmesini sağlayarak “Çok minnettarız. Hayat kurtarmak için her cihaza ihtiyacımız var” dedi.

Tesla’nın Kaliforniya’daki araç üretim tesisi ve New York’taki güneş enerjisi tesisinin suni solunum cihazı üretimi için kullanılması bekleniyor. Musk, açıklamasında “Giga New York, solunum cihazı üretimi için mümkün olan en kısa sürede yeniden açılacak. New York vatandaşlarına yardım etmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

Tesla’nın yakında Medtronic cihazları üretmeye başlaması bekleniyor. Medtronic’in CEO’su Omar Ishrak, Tesla’nın, PB 980 suni solunum cihazını geliştirilmek ve seri üretime almak için hızlı bir şekilde çalıştığını duyurdu. Elon Musk’ın koronavirüs salgını devam ederken üretim tesislerini söz konusu cihazların üretimi için seferber etmesi, halka yardım etme çabaları ve sağlık konusundaki çağrılara ilişkin istekli olması halktan alkış aldı.

Teknoloji - 11:48 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

03.06.2020 21:16:13
 • 03:30 İmsak
 • 05:26 Güneş
 • 13:07 Öğle
 • 17:06 İkindi
 • 20:38 Akşam
 • 22:26 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER