16° Açık
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 130
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 134

Google, Pixel 3 ve Pixel 3 XL Satışlarını Durdurma Kararı Aldı

Teknoloji - Mart 31, 2020 11:48 pm A A

Dün gece saatlerinde çevrimiçi mağazasında bir düzenlemeye giden teknoloji devi Google, Pixel 3 serisinin satışlarını sonlandırdı. Donanımsal özelliklerden bağımsız olarak Google’ın beklentilerini bir türlü karşılayamayan ve satışlarda hayal kırıklığı yaşatan Pixel 3 ve Pixel 3 XL, çıktığı dönemde özellikle Pixel 3 XL modelinde yer alan çentik tasarımıyla büyük eleştiri almıştı.

Yapılan düzenlemenin ardından Google Store’da ürünlerin satış sayfasına giden kullanıcılar, otomatik olarak sitenin ana sayfasına yönlendiriliyor. Bu noktada Google’ın resmi çevrimiçi mağazasındaki satışlar durdurulmuş olsa da Best Buy ve Walmart gibi üçüncü taraf perakendecilerde Pixel 3 serisi cihazların satışları hâlâ daha devam ediyor.

Google, Pixel 3 serisi için güncellemelere devam edecek:

Google Pixel 3

Ekim 2018’de piyasaya sürülen Pixel 3 ve Pixel 3 XL, daha büyük ekranları ve rakiplerine taş çıkaran kamera performanslarıyla zamanın en güçlü amiral gemilerindendi. Özellikle cihazlarda yer alan kamera sensörleri için günümüzde satışa sunulan pek çok akıllı telefonla yarışabilecek seviyede desek yanlış olmaz. Tüm bunlara rağmen Google, Pixel 3 serisiyle bir türlü beklenen etkiyi yaratamamış ve Apple gibi devlere yenik düşmüştü.

Satışa sunulduğu tarihten itibaren 18 ay sonra satışı durdurulan Pixel 3 serisinin yaşam döngüsü, 1 Nisan 2019’da satışları durdurulan Pixel 2’ninkiyle neredeyse aynı. Bu noktada şirket, yakın zamanda tanıtacağı Pixel 4a modellerine daha fazla dikkat çekmek için böyle bir karar almış olabilir.

Öte yandan Pixel 3 sahipleri için henüz yolun sonuna gelinmediğini söyleyebiliriz zira Google, Ekim 2021’e kadar yazılım desteği vadediyor. Bu noktada Pixel 3 ve Pixel 3 XL, hem bu yıl içerisinde yayınlanacak Android 11 güncellemesini hem de gelecek yıl yayınlanacak Android 12 güncellemesini alacak gibi görünüyor.

Teknoloji - 11:48 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

03.06.2020 22:01:00
 • 03:30 İmsak
 • 05:26 Güneş
 • 13:07 Öğle
 • 17:06 İkindi
 • 20:38 Akşam
 • 22:26 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER