15° Açık
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 130
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/kartalot/habernews.org/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 134

Microsoft, Edge 82’yi Yayınlamayacağını Duyurdu

Teknoloji - Mart 31, 2020 11:46 pm A A

Bugün Microsoft tarafından yapılan açıklamada, içinde bulunduğumuz küresel koşullar gereği Microsoft Edge tarayıcının stabil versiyonuna yönelik güncellemelerin durdurulduğunu duyurmuştu. Microsoft, bundan dolayı Microsoft Edge 81‘in, güncellemeler yeniden başlayana kadar stabil hâle geçişinin de iptal edildiğini belirtmişti ancak sonra yapılan bir güncellemeyle birlikte Edge 81’in nisan ayında stabil versiyonunun geleceği duyuruldu.

Microsoft, bu adımı Chromium projesiyle tutarlı davranabilmek için attıklarını da sözlerine ekledi. Chromium da yakın zamanda yeniden düzenlenen takvim nedeniyle güncellemelerinde benzer bir durdurmaya gittiğini duyurmuştu. Microsoft bunun yanı sıra durumdan benzer şekilde etkilenen geliştiricilerin ve organizasyonlarının daha fazla etkilenmemesi için de bu kararı aldıklarını vurguladı.

Microsoft Edge 80 güncellemeleri devam edecek:

Edge

Öte yandan Microsoft, Microsoft Edge 81’in stabil versiyonunun nisan ayında yayınlanacağını belirtti. Bunu mayıs ortasında Microsoft Edge 83’ün erken sürümü takip edecek. Bunların yanı sıra Microsoft Edge 80’e yönelik güvenlik güncellemeleri yapılmaya devam edilecek. Diğer versiyonlar da (Canary, Dev ve Beta) normal takvime göre güncelleme alacak. Daha önce Google da Chrome için güncellemeleri durdurduğunu açıklamıştı. Bunun nedeni, geliştiricilerin sorun yaşamamasını sağlamaktı.

Microsoft tarafından yakın zamanlarda yapılan açıklamalara göre nisan ayı içerisinde güncellenmesi beklenen Chromium tabanlı Edge’de; dikey sekmeler, akıllı kopyalama ve parola izleyicisi olarak isimlendirilecek üç yeni özellik alacak. 

Dikey sekmeler, Chromium tabanlı Edge’in sol tarafına yerleşecek ve dikey şekilde konumlanacak sekmeleri kullanıma sunacak. Akıllı kopyalama kapsamında kullanıcılar, bir internet sitesindeki istedikleri bir bölümü rahatlıkla kopyalayabilecekler. Microsoft’un hazırladığı ‘Password Monitor‘ (Parola İzleyicisi) ise internet sitelerinde kullandığınız isim ve şifreleri takip edecek.

Edge

Microsoft’un Edge ile ilgili yaptığı açıklamalar bunlarla sınırlı değil. Şirket ayrıca Chromium tabanlı Edge’in ilerleyen dönemlerde 3 yeni özellik daha alacağından bahsetti. Bu özellikler; koleksiyonlar, InPrivate modu ve okuyucu olarak karşımıza çıkıyor. 

Teknoloji - 11:46 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

NAMAZ VAKİTLERİ

03.06.2020 23:15:58
 • 03:30 İmsak
 • 05:26 Güneş
 • 13:07 Öğle
 • 17:06 İkindi
 • 20:38 Akşam
 • 22:26 Yatsı

YOL DURUMU

HAVA DURUMU

Bekir Pakdemirli kimdir

Bekir Pakdemirli kimdir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişiyle oluşturulan bakanlıklardan olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Bekir Pakdemirli tarafından yapılmaktadır. Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Pakdemirli, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde iktisat doktora çalışmalarını tamamladı. KARİYERİ Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan ve yöneticiliğini yapan Pakdemirli, çok […]
TÜM BİYOGRAFİLER