Açık

Beyaz Saray’a veda edecek olan Trump

Wall Street Journal gazetesinin konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, bugün Beyaz Saray’a veda edecek Trump, yeni bir siyasi parti kurma hazırlığında. Son günlerde yakın çevresine Trump’ın bu yeni partiden söz ettiğini aktaran kaynaklar, partinin isminin ise “Patriot (Vatansever) Party” olacağını kaydetti. CUMHURİYETÇİ PARTİ’DEKİ BAZI İSİMLERLE TERS DÜŞMÜŞTÜ ABD’de Donald Trump yanlısı bazı protestocuların ABD […]
Gündem - Ocak 20, 2021 11:13 am A A

Beyaz Saray'a veda edecek olan Trump

Wall Street Journal gazetesinin konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, bugün Beyaz Saray’a veda edecek Trump, yeni bir siyasi parti kurma hazırlığında. Son günlerde yakın çevresine Trump’ın bu yeni partiden söz ettiğini aktaran kaynaklar, partinin isminin ise “Patriot (Vatansever) Party” olacağını kaydetti.

CUMHURİYETÇİ PARTİ’DEKİ BAZI İSİMLERLE TERS DÜŞMÜŞTÜ

ABD’de Donald Trump yanlısı bazı protestocuların ABD Kongresini basmasının ardından, Trump Cumhuriyetçi Partideki bazı isimlerle ters düşmüştü. Trump, 3 Kasım 2020’de yapılan seçimleri kaybetmiş ancak seçimlerin “hileli” olduğunu iddia ederek, sonuçlara itiraz etmişti. Trump, birçok eyalette başladığı hukuk mücadelesinden bir sonuç alamamıştı.

BIDEN BUGÜN YEMİN EDECEK

Seçimlerin galibi Joe Biden, bugün yerel saat ile öğle 12.00’de (TSİ 20.00) yemin ederek, ABD başkanlığı koltuğuna oturacak.

Beyaz Saray'a veda edecek olan Trump Vatansever Parti adında yeni bir parti kuruyorGündem - 11:13 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.