Sisli
protez saç bahis sitesi kiralama

Güvenlik Kamera Sistemleri Hakkında Herşey

Güvenlik Kamera Sistemleri Hakkında Herşey   Sokaklarda, evlerde, iş merkezlerinde güvenlik tedbirleri çok hassas bir konudur. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu konudaki çözümlerin en başında güvenlik kamera sistemleri gelmektedir. 7/24 evler ve iş yerlerindeki güvenlik ihlallerini izlemek ve kayıt altına almak zorunluluk haline gelmiştir. Bu kameralar sayesinde hem gerekli önlemler alınabilmekte hem de hırsızlık gibi suçlar […]
Tanıtım Yazıları - Ekim 27, 2020 5:32 am A A

Güvenlik Kamera Sistemleri Hakkında Herşey

 

Sokaklarda, evlerde, iş merkezlerinde güvenlik tedbirleri çok hassas bir konudur. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu konudaki çözümlerin en başında güvenlik kamera sistemleri gelmektedir. 7/24 evler ve iş yerlerindeki güvenlik ihlallerini izlemek ve kayıt altına almak zorunluluk haline gelmiştir. Bu kameralar sayesinde hem gerekli önlemler alınabilmekte hem de hırsızlık gibi suçlar tespit edilebilmektedir. Caydırıcı bir araç olma özelliğine sahiptir. Bu yüzden de güvenlik kameralarının kullanımı gittikçe artmaktadır. Güvenlik kameraları mercek, sen sör, AFE ve DSP olmak üzere dört temel parçadan oluşurlar. Kameranın önündeki merceğin içinde koruyucu bir cam bulunmaktadır, mercek gelen ışığı sen söre toplar. Sen sör de toplanan bu ışık AFE ara birimine gelerek sinyale çevrilir. Ve son olarak DSP ye gelerek görüntü işlemeye başlar.

 

Sistemin Amacına Uygun Seçilmesi

 

Güvenliğin emanet edildiği bu sistemin ihtiyaca göre planlanarak doğru seçilmesi son derece önemlidir. Kamera sistemi, kullanım yerine göre seçilirse verimlilik artar. Örneğin büyük boyutlu ve kaliteli görüntüsü olan bir sistem öncelikli tercih ise çözünürlüğü yüksek kamera seçmek doğru olacaktır. İç veya dış mekana uygun, hareket edebilen veya sabit kablosuz veya gece görüşlü güvenlik kamerası çeşitlerinden ihtiyaca ve amaca en uygun olanın seçilmesi önemlidir.

 

Sistem Kurulacak Yerin Belirlenmesi

 

Gelişmiş özelliklere sahip kameralar bile yanlış yerlere monte edilirse verimleri düşecektir. Bu sebepten dolayı görüş alanı olarak en verimli olabilecekleri noktalara kurulmaları son derece önemlidir. Güvenlik kameraları, kuruldukları yerdeki sahip oldukları açıya bağlı olarak gözetleme yapar ve kaydetme özelliği ile gece gündüz her görüntünün her saniyesi kayıtlardan izlenebilmektedir. Güvenlik kameraları seçiminde kör nokta izlenimi önemli ise hareketli kameralar sabit kameralara göre daha mantıklı bir seçim olacaktır. Tek bir kamera ile oldukça geniş bir alanı takip etmek mümkündür.

 

Güvenlik Kamerası Çeşitleri

Güvenlik kameraları ihtiyaca ve amaca göre çeşitlere ayrılmaktadır. Bu çeşitlerden bazıları aşağıda sıralanmaktadır;

 

Kutu Kameralar

 

Dome kameralar

 

Kızılötesi Kameralar

 

Kablosuz Analog Kameralar

 

kablosuz IP Kameralar

 

PTZ Kameralar

 

Güvenlik kamera fiyatları ihtiyaca ve amaca uygun olarak seçilecek kameraya göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda uzman kişiler tarafından en uygun yönlendirmeler yapılmaktadır. Firmalar kameranın kurulacağı yer konusunda, sistemin amacına uygun seçilmesinde ve fiyatlar konusunda tüketicilere yol göstermektedirler.

 

 

 

 

Tanıtım Yazıları - 5:32 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.