Açık

İmamoğlu’ndan ’28 bin 351′ vaka sayısı yorumu: Hakikati konuşmaktan korkmamak en doğru yoldur

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın belirti göstermeyen korona hastalarının da dahil edildiği, “Bugünkü koronavirüs vaka sayımız 28 bin 351” açıklamasını değerlendirdi. Türkiye, bugün açıkladığı 28 bin 351 kişilik günlük vaka sayısıyla tüm Avrupa’yı geride bırakırken, polemikleri de beraberinde getirdi. Koronavirüs ölüm sayılarının daha fazla olduğuyla ilgili tartışma başlatan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, […]
Gündem - Kasım 25, 2020 10:02 pm A A

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın belirti göstermeyen korona hastalarının da dahil edildiği, “Bugünkü koronavirüs vaka sayımız 28 bin 351” açıklamasını değerlendirdi.

Türkiye, bugün açıkladığı 28 bin 351 kişilik günlük vaka sayısıyla tüm Avrupa’yı geride bırakırken, polemikleri de beraberinde getirdi. Koronavirüs ölüm sayılarının daha fazla olduğuyla ilgili tartışma başlatan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Koca’nın açıklamalarının ardından Twitter’dan paylaşım yaptı. İmamoğlu, “Hakikati konuşmaktan korkmamak en doğru yoldur. Sayın Fahrettin Koca’nın bugün açıkladığı şeffaf #vakasayısı verilerinin pandemi mücadelesinde ülkemizin daha sağlıklı günlere kavuşmasında bir kilometre taşı olması umuduyla” dedi.

İmamoğlu'ndan '28 bin 351' vaka sayısı yorumu: Hakikati konuşmaktan korkmamak en doğru yoldur

TÜRKİYE GÜNLÜK VAKA SAYISINDA AVRUPA’NIN ZİRVESİNE YERLEŞTİ

Bugüne kadar sadece hastanede tedavi edilen koronavirüs hastalarının sayısını açıklayan Türkiye’nin, tüm vaka sayılarını günlük tabloya eklemesiyle uluslararası sıralamadaki yeri de değişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, son 24 saatte 6 bin 814’ü semptomatik olmak üzere 28 bin 351 vaka tespit edildiğini açıklamasının ardından koronavirüs verilerinin yer aldığı Worldometers sitesinde Türkiye, günlük vaka sayısıyla dünyada 3’üncü sırada yer aldı. Ayrıca Türkiye, Avrupa’da da en çok vaka görülen ülke oldu.

İMAMOĞLU VEFAT TARTIŞMASI BAŞLATMIŞTI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz Pazar günü sadece İstanbul’da koronavirüs enfeksiyonu nedeniyle 186 kişinin yaşamını yitirdiğini söyleyerek “Dün akşam, bulaşıcı hastalıktan İstanbul’daki vefat sayısı, 186. Ben şimdi ne yapayım yani; susayım mı, yutkunayım mı? Ben, uyuyamadım ki gece. Defin sayımız, 450’lere doğru yürüyor. Yani yetiştiremiyoruz” demişti. Sağlık Bakanlığı ise 22 Kasım’da Türkiye genelindeki toplam ölü sayısını 139 kişi olarak açıklamıştı.

İmamoğlu'ndan '28 bin 351' vaka sayısı yorumu: Hakikati konuşmaktan korkmamak en doğru yoldur
Gündem - 10:02 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.