-5° Açık

Mehmet Özdilek: “İlk 45 dakikada maçın fişini çekebilirdik”

Süper Lig’in 10. haftasında ağırladığı Fraport TAV Antalyaspor ile 2-2 berabere kalan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un teknik direktörü Mehmet Özdilek, maçı kazanmak için sahaya çıktıklarını ancak bunu başaramadıklarını söyledi. Özdilek, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, ilk kırk beş dakikalık bölümde iyi bir oyun ortaya koyduklarını belirterek, “İlk kırk beş dakikada maçın fişini çekebilirdik. Gol var akabinde iki tane Novikovas, bir Ricardo […]
Spor - Kasım 29, 2020 2:25 pm A A

Süper Lig’in 10. haftasında ağırladığı Fraport TAV Antalyaspor ile 2-2 berabere kalan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un teknik direktörü Mehmet Özdilek, maçı kazanmak için sahaya çıktıklarını ancak bunu başaramadıklarını söyledi.

Özdilek, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, ilk kırk beş dakikalık bölümde iyi bir oyun ortaya koyduklarını belirterek, “İlk kırk beş dakikada maçın fişini çekebilirdik. Gol var akabinde iki tane Novikovas, bir Ricardo bir tane de Rashad Muhammed ile çok ciddi pozisyonlarımız var. Son vuruşlarda beceriksizliğimizle oyunu koparma adına bunu başaramadık.” dedi.

Rakibin ilk devre dengeli bir oyun ortaya koyduğunu ifade eden Özdilek, “Rakibin ilk devre dengeli oyunu pozisyon üretmeden ilk kırk beş dakikası var. İkinci yarı da ilk yarıdaki gibi aynı ciddiyetle başlayalım dedik ve bunu kendi aramızda konuştuk. 46. ve 50. dakikada Rashad ve Kaan ile yine maçı bitirebilirdik. Kalecinin çıkardığı iki tane pozisyon var. Rashad orada çok yanlış bir tercih yaptı ama Kaan’ın topunu da refleks olarak çıkarması kalecinin başarısıydı.” diye konuştu.

Özdilek, adam paylaşımlarında hata yaptıklarını anlatarak, şöyle konuştu:

“Rakibin duran toplarda başarılı olduğunu biliyoruz önlemlerimiz aldık ama duran toplarda adam paylaşım çok önemlidir. Biz zaman zaman burada hatalar yapabiliyoruz. Gol yiyebilirsiniz 1-1 olabilir çok önemli değil ama çok uzun bir süreç var golden sonraki 10 dakikada oyun olarak takım olarak dağıldık. Gol yiyeceğimizin sinyallerinin verdik. Bunun görüntüsü çok net şekilde ortaya çıktı. 2-1’den sonra doğal olarak sistem değişikliğine gittik. Üçlüye döndük ve önü ikiledik. Duran toplarla kaybedebilirdik ama duran toplarla en azından bir puanı kurtardık.”

Alınan bir puanın önemli olduğuna dikkati çeken Özdilek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu bir puan çok kıymetli ama özellikle iç sahada oynadığımız 4 maçın ikisini kaybettik ikisi de berabere bitti. Bugün kazanmak istiyorduk ve kazanmak adına da yakındık. Reel olarak bakıldığı zaman rakibinde kazanabileceği bir müsabaka oldu 2-1’den sonra 3-1 yapıp bitirebilirlerdi onlar bunu başaramadı. Biz çok önceden fişi çekebilirdik biz de bunu başaramadık. Dolayısıyla her iki takımın birer puan aldığı müsabaka oldu. Çok fazla zamanımız yok cumartesi ve çarşamba maçlarımız var ve yoğun bir trafiğe giriyoruz. Bu ligde her puan çok kıymetli.”

 

Spor - 2:25 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
sohbet odaları maltepe escort