Açık

Son Dakika! Devlet Bahçeli’den Bülent Arınç’a sert tepki: Bu gafil terör propagandasını alenen yapmıştır

Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş hakkında tartışma yaratan açıklamalarda bulunan Arınç, ikilinin tahliye edilmesi gerektiğini söylemişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise “Son günlerde bizimle asla ilgisi olmayan, kimi bireysel açıklamalar ile reform gündemimize yaptığımız vurgular bahane edilerek yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz. Gezi olaylarının finansörü olanlarla, Kavalalarla hiçbir zaman bir arada olamayız” demişti. MHP Genel […]
Gündem - Kasım 24, 2020 8:33 am A A

Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş hakkında tartışma yaratan açıklamalarda bulunan Arınç, ikilinin tahliye edilmesi gerektiğini söylemişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise “Son günlerde bizimle asla ilgisi olmayan, kimi bireysel açıklamalar ile reform gündemimize yaptığımız vurgular bahane edilerek yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz. Gezi olaylarının finansörü olanlarla, Kavalalarla hiçbir zaman bir arada olamayız” demişti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Nifak çıkaranlar korkakça hayat sürenlerdir. Birkaç haftadır, korkakların ortaya çıktığına şahit oluyoruz. Cumhur İttifakı’yla ilgili çıkan dedikoduları hayretle izliyoruz. Bazıları “Bütün gelişmeler rota değişikliğini işaret ediyor” yalanına tutunmuştur. Fitneciler uykusundan uyandı.

“CUMHUR İTTİFAKI CUMHURUN ŞEREF NİŞANESİDİR”

Sayın Cumhurbaşkanımızla hukukumuz, Türkiye düşmanlarının kafalarının alamayacağı kadar tutarlı, karşılıklı hürmete dayalıdır. Cumhur İttifakı cumhurun şeref nişanesidir. O pis ellerinizi Cumhur İttifakı’ndan çekin. Size buradan kemik çıkmaz. Türkiye’yi bölmeye çalışan bir anayasa zemini oluştururken hiç mi pişman olmadınız. İP ve CHP nasıl olur da bu zillete ortak olduğunuz. Sizin iyileştirilmiş parlamenter sistem dediğiniz bu mudur?

“İKİ SUÇLUNUN SERBEST BIRAKILMASINI İSTEMESİ İHANETE YATAKLIKTIR”

Hala YİK üyesi olan siyaset eskisi bir şahsın TV’ye çıkıp Osman Kavala ile terörist Demirtaş’a güzellemeler yapması çarpıklıktır, ahmaklıktır. Bu şahsın iki suçluyu serbest bırakmasını istemesi ihanete yataklıktır, suça iştiraktir. Sayın Arınç, biz Kürt kökenli kardeşlerimizi bir teröristin anlatıldığı kitaplardan değil hayatımızın bizahiti içinden, anı da acı da gelecekte birlikte olmamızdan tanıyor ve onlara baktığımızda kendimizi görüyoruz. Devran isimli kitap bir terör anlatısıdır. Yazan da teröristtir. Demirtaş’a masum gözüyle bakıyorsan, Eren Bülbül’e 11 aylık Bedirhan bebeğe ne diyeceksin? Hamile kadınlarımızın kurşunlanmasını nasıl yorumlayacaksın?”

Ayrıntılar geliyor…

Son Dakika! Devlet Bahçeli'den Bülent Arınç'a sert tepki: Bu gafil terör propagandasını alenen yapmıştırGündem - 8:33 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.